Wygraj egzemplarze filmowego wydania powieści „Filip” Leopolda Tyrmanda [ZAKOŃCZONY]

1 kwietnia 2023

Z okazji premiery kinowej filmu „Filip” na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda o tym samym tytule wspólnie z Wydawnictwem MG przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze filmowego wydania książki.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze opartej na elementach biograficznych powieści o młodym Polaku żydowskiego pochodzenia, który podczas wojny pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu w Niemczech, beztrosko korzystając ze wszystkich uroków życia. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści Leopolda Tyrmanda zostało do tej pory zekranizowanych? (2) Który z biografów Leopolda Tyrmanda sam jest powieściopisarzem? Podaj jego imię i nazwisko.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią (1) Dwie: „Siedem dalekich rejsów” i „Filip”, (2) Marcel Woźniak

Egzemplarze książki „Filip” otrzymują:

Barbara Idzikowska,
Janusz Heller
Karolina Malczewska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Filip Tyrmanda – wydanie filmowe”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 11 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Losy młodego Polaka, którego wojenne drogi wiodą do Frankfurtu nad Menem, gdzie pracuje w jednym z hoteli jako kelner, w grupie młodzieży pochodzącej z krajów okupowanych przez Niemcy. W tym wrogim świecie odnajduje całkiem niespodziewanych sojuszników. Są nimi wszyscy, których dosięgła wspólna wojenna mitologia. Także młodzi Niemcy.

Jak większość prozy Tyrmanda i ta książka oparta jest na elementach biograficznych. Jest to opis losów człowieka nieprzeciętnego, którego młodość została naznaczona przez okupację, politykę i emigrację.

I jak zawsze jest to proza pisana wbrew ustalonym regułom, przedstawiająca obraz wojny nie do przyjęcia przez władze PRL. Za to znakomicie przyjmowana przez czytelników. A dziś – dzięki znakomitej adaptacji filmowej – również przez widzów.

Wydanie na podstawie „Filipa bez cenzury”, co oznacza, że do rąk czytelników trafia wersja napisana przez Leopolda Tyrmanda, bez skreśleń cenzorskich.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe