Wygraj egzemplarze „Dziedziczki jeziora” Marii Dahvany Headley [ZAKOŃCZONY]

11 marca 2020


Z okazji polskiej premiery powieści „Dziedziczka jeziora” Marii Dahvany Headley wspólnie z Wydawnictwem Galeria Książki przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która przenosi klasyczną historię Beowulfa we współczesne realia na amerykańskie przedmieścia. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek Marii Dahvany Headley ukazało się do tej pory w Polsce (włącznie z „Dziedziczką jeziora”)? Podaj ich tytuły. (2) Gdzie zamieszkiwał i władał swym ludem tytułowy bohater poematu „Beowulf”? Podaj nazwę tej krainy.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Trzy. Oprócz „Dziedziczki jeziora” są to „Magonia” i „Gniazdo”, (2) Gautlandia (inaczej: Götaland, Gotalandia).

Egzemplarze książki „Dziedziczka jeziora” otrzymują:

Grażyna Wolska,
Justyna Kaczorek,
Kamil Matuszak.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet danych od laureatów i jak rozwinie się sytuacja z dostarczaniem przesyłek z powodu koronawirusa).
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Maria Dahvana Headley ? Dziedziczka jeziora”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 21 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkurs”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Herot Hall to bogate miasteczko z pięknymi rezydencjami. Domostwa pooddzielane są od siebie równymi drewnianymi ogrodzeniami, a mieszkająca tam społeczność jest całkowicie samowystarczalna. W każdym domu jest kominek, każdy kominek jest wyposażony w pojemnik z gazem, a na zewnątrz ? na trawnikach i placach zabaw ? rosną równe rzędy polnych kwiatów. Jednak tym, którzy mieszkają na przedmieściach, Herot Hall wydaje się fortecą strzeżoną przez gęstą sieć bram, kamer i fotokomórek.

Życie Willi, żony Rogera Herota (dziedzica Herot Hall), płynie spokojnie i niespiesznie. Jej dni wypełnione są opieką nad synem Dylanem, spotkaniami matek, zajęciami dla dzieci, przyjęciami urodzinowymi i podwieczorkami. Tymczasem w jaskini poza granicami Herot Hall mieszka Dana, weteranka wojenna, i jej syn Gren (zdrobnienie od Grendel). Dana nie chciała Grena, nie planowała Grena, urodziła go jakby przez przypadek, nie wie nawet, kiedy zaszła w ciążę? Gdy wróciła z wojny, on po prostu już był.

Pewnego dnia Gren, nieświadom, że Herot Hall postawiło wszystkie płoty i systemy monitoringu, by się odgrodzić właśnie od niego, ucieka z Dylanem. Tego dnia światy Dany i Willi się ze sobą zderzają.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe