Wygraj egzemplarze „Do zobaczenia w zaświatach” Pierre?a Lemaitre?a! [ZAKOŃCZONY]

8 października 2018


Wspólnie z wydawnictwem Albatros proponujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze wyróżnionej nagrodą Goncourtów powieści „Do zobaczenia w zaświatach” autorstwa Pierre’a Lemaitre’a.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze „mocnej, przepełnionej ironią i goryczą” książki o przyjaźni silniejszej niż śmierć, rozgrywającej się we Francji po I wojnie światowej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosi w oryginale kontynuacja „Do zobaczenia w zaświatach”, którą Lemaitre niedawno napisał? (2) Ile Cezarów zdobyła ekranizacja powieści „Do zobaczenia w zaświatach” w reżyserii Alberta Dupontela?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Couleurs de l’incendie”, (2) Pięć.

Uznaliśmy, że egzemplarze książki „Do zobaczenia w zaświatach” otrzymają:

Joanna Karapuda,
Sławomir Łapczak,
Monika Poniewierska-Czupryniak .

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni od otrzymania adresów od zwycięzców.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Pierre Lemaitre ? Do zobaczenia w zaświatach”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 21 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Wojna to świetny interes, który nie kończy się wraz z zawarciem pokoju? Francja po Wielkiej Wojnie. Kraj gloryfikujący umarłych i zapominający o żywych. Cyniczny portret czasów po zakończeniu I wojny światowej. Historia niekonwencjonalnej przyjaźni i spektakularnego oszustwa. Ironiczna, niepoprawna politycznie, doskonała!

Lemaitre komponuje wielką tragedię straconego pokolenia, pogrążonego w atmosferze zmierzchającej wojny i jutra, które nie obiecuje żadnej nadziei. „Do zobaczenia w zaświatach” jest powieścią o iluzji zawieszenia broni, o machinacjach finansowych w świetle prawa, a także o woli przetrwania i pomyśle, dzięki któremu można przechytrzyć system.

Na podstawie książki Pierre’a Lemaitre’a powstał film w reżyserii Alberta Dupontela.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe