Wygraj egzemplarze „Dni bez końca” Sebastiana Barry?ego! [ZAKOŃCZONY]

8 marca 2019


We współpracy z wydawnictwem W.A.B. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nominowanej do Nagrody Bookera powieści „Dni bez końca” Sebastiana Barry?ego.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze barwnej, dosadnej, a zarazem lirycznej i zaprawionej czarnym humorem opowieści o dwóch towarzyszach żyjących w Ameryce w połowie XIX wieku, których połączył nie tylko los, ale też miłość. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści Sebastiana Barry?ego ukazało się do tej pory w Polsce? Podaj ich tytuły. (2) Ile razu pisarzowi udało się zdobyć nagrodę Costa Book Award?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Trzy. Są to: „Dni bez końca”, „Po stronie Kanaanu” i „Tajny dziennik” (2) Dwa razy (jako pierwszy pisarz w historii).

Egzemplarze powieści „Dni bez końca” otrzymują:

Anna Boreczko,
Tomasz Sosnowski,
Karol Kućmierz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sebastian Barry Dni bez końca”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 21 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Thomas McNulty, osierocony nastolatek, uciekając przed głodem panującym w Irlandii, dostaje się na statek do Ameryki. To tam, w Missouri, pozna przystojnego Johna Cole?a, z którym wspólnie będą zarabiać pieniądze przebrani za kobiety, a z czasem zaciągną się do wojska, przygarną indiańską dziewczynkę i stworzą dom będący odskocznią od żołnierskiej nędzy i obrazów śmierci, z którymi zetknęli się podczas bitew.

Bohaterowie dorastają wraz z krajem, który boleśnie formuje się na ich oczach ? oraz z ich krwawym udziałem. Walcząc z Indianami, a potem w wojnie secesyjnej, zadają śmierć, często sami ledwo uchodząc z życiem. Jednak mimo że czasy ich młodości naznaczyła trauma wojennej pożogi, wspominać je będą jako te najszczęśliwsze.

Niezwykła historia, świeże spojrzenie na mroczne lata w dziejach Ameryki, tragiczne i brutalne wydarzenia opisane zaskakująco pięknym językiem ? wszystko to sprawia, że nową powieść wybitnego irlandzkiego pisarza uznano w świecie anglosaskim za jedno z największych wydarzeń literackich ubiegłego roku. Ta opowieść emigranta i żołnierza przypomina, że kwestie związane z tożsamością ? narodową czy seksualną ? są równie złożone, jak i ponadczasowe.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe