banner ad

Wygraj egzemplarze „Czerwieni kości” Ann Cleeves! [ZAKOŃCZONY]

15 czerwca 2019


19 czerwca do sprzedaży trafi „Błękit błyskawicy”, czyli czwarty tom kryminalnej „Serii Szetlandzkiej” Ann Cleeves, a tymczasem my proponujemy wam konkurs, w którym możecie wygrać tom trzeci zatytułowany „Czerwień kości”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki napisanej pięknym stylem, przesiąkniętej nieprawdopodobną melancholią, złowieszczym pięknem Szetlandów i zbrodnią. Nagrody ufundowało wydawnictwo Czwarta Strona. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym sezonie serialu „Shetland” wykorzystano fabułę z powieści „Czerwień kości”? (2) Co oznacza Whalsay ? nazwa wyspy, na której rozgrywa się akcja książki „Czerwień kości”?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) fabułę z powieści „Czerwień kości” wykorzystano w pierwszym, dwuodcinkowym sezonie serialu „Shetland”; (2) nazwa wyspy Whalsay oznacza w staronordyckim „wyspę wieloryba”.

Egzemplarze powieści „Czerwień kości” otrzymują:

Karolina Jodko,
Przemysław Zawendowski,
Alicja Kramarz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Ann Cleeves ? Czerwień kości”.
Zakończenie konkursu w piątek, 28 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Kiedy młoda kobieta pracująca na wykopaliskach w Whalsay odkrywa pozostawione tam ludzkie szczątki, wieść elektryzuje mieszkańców Szetlandów, zwłaszcza że z początku nikt nie wie, z jakiego okresu pochodzą zwłoki. Niedługo później dochodzi do morderstwa, a detektyw Jimmy Perez rozpoczyna śledztwo. Wkrótce okazuje się, że otoczeni przez morską pustkę ludzie skrzętnie chronią swoje tajemnice.

Kiedy detektyw przygląda się po kolei ludziom uwikłanym w sprawę, odkrywa trwający od kilku pokoleń konflikt pomiędzy dwiema rodzinami. W końcu ginie kolejna osoba, a wyspę spowija upiorna mgła, która również utrudnia prowadzone śledztwo.

Poruszając się po omacku, detektyw Jimmy Perez musi odkryć tożsamość mordercy, zanim ten uderzy ponownie.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe