banner ad

Wygraj egzemplarze „Braci Karamazow” Fiodora Dostojewskiego! [ZAKOŃCZONY]

5 stycznia 2015

bracia-karamazow-konkurs
Wspólnie z wydawnictwem MG przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze klasycznej powieści Fiodora Dostojewskiego „Bracia Karamazow”, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Trzy egzemplarze książki uznawanej za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na poniższe pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Powieść „Bracia Karamazow” miała być początkowo częścią monumentalnego cyklu, którego pisarzowi nigdy nie udało się ukończyć. Jaki jest tytuł owego cyklu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Bracia Karamazow”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 19 stycznia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Żywot wielkiego grzesznika”.

Egzemplarze powieści „Bracia Karamazow” otrzymują:

Jarosław Kowal,
Dagmara Markiewicz,
Hanna Żbikowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

bracia-karamazowFiodor Dostojewski „Bracia Karamazow”

Opis: Ostatnia, najdojrzalsza i powszechnie uważana za najważniejszą powieść Fiodora Dostojewskiego. Opowiada historię ojcobójstwa, w którą w różny sposób zamieszani są trzej synowie zamordowanego. Każdy z nich, dręczony poczuciem winy, stara się znaleźć swoje miejsce w mrocznym świecie Karamazowów. Dostojewski był mistrzem analizy najmroczniejszych zakątków duszy ludzkiej i targających człowiekiem namiętności. W „Braciach Karamazow” roztrząsa odwieczne dylematy ludzkości: istnienie wolnej woli, Boga, zła, miłości. Powieść ta uznana została przez wielu myślicieli, takich jak Zygmunt Freud czy Albert Einstein, za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści „Bracia Karamazow”.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe