banner ad

Wygraj egzemplarze „Bladego Króla” Davida Fostera Wallace’a [ZAKOŃCZONY]

12 lipca 2019


Wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. zapraszamy do udziału w konkursie, w którym można wygrać egzemplarze pośmiertnie opublikowanej powieści Davida Fostera Wallace’a zatytułowanej „Blady Król”.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy ostatniej opowieści w dorobku jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, której tematem jest przytłaczająca nuda. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Do której prestiżowej nagrody literackiej David Foster Wallace został pośmiertnie nominowany dzięki powieści „Blady Król”? (2) Ile książek Davida Fostera Wallace’a ukazało się do tej pory w Polsce (wliczając „Bladego Króla”)? Podaj ich tytuły.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: (1) do Nagrody Pulitzera, (2) cztery książki: zbiory opowiadań „Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi” i „Niepamięć”, zbiór esejów „Rzekomo fajna rzecz, której nigdy więcej nie zrobię” oraz powieść „Blady Król”.

Egzemplarze powieści „Blady Król” otrzymują:

Łukasz Tucki,
Danuta Ulanowska,
Karolina Kowalczyk,
Bartosz Dłubała,
Anna Janicka.

Nagrody wyślemy pocztą.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „David Foster Wallace ? Blady Król”.
Zakończenie konkursu w środę, 24 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Przebłyski, pozornie przypadkowe stop-klatki z życiorysów osób, które łączy jedno ? spotykają się w zasypanym papierami biurze Izby Rozliczeń Skarbowych, gdzie każdy dzień do złudzenia przypomina poprzedni. Setki formularzy zeznań podatkowych przechodzą przez ręce kontrolerów, automatyczna i przeraźliwie nudna praca upodabnia ludzi przekładających dokumenty z miejsca na miejsce do maszyn, posłusznie wykonujących swoje zadania aż do zużycia i zastąpienia nowymi. W tej wszechogarniającej monotonii nawet śmierć przy biurku obok pozostaje niezauważona i nie robi na nikim większego wrażenia.

W 2008 roku pogrążony w depresji David Foster Wallace odebrał sobie życie. „Blady Król” był wtedy stertą notatek i zbiorem plików w komputerze. W chaosie luźnych rozdziałów i ich rozmaitych wersji odnaleziono opowieść, ostatnią w dorobku autora.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe