Wygraj egzemplarze biografii „Osaczyłem Amerykę. Timothy Leary”! [ZAKOŃCZONY]

13 listopada 2015

osaczylem-ameryke-konkurs
Z okazji premiery biografii ikony kontrkultury Timothy’ego Leary’ego pt. „Osaczyłem Amerykę” autorstwa Johna Higgsa wspólnie z wydawnictwem Officyna przygotowaliśmy dla was konkurs.

Trzy egzemplarze błyskotliwej, napisanej z werwą i okraszonej sporą dozą humoru biografii guru LSD rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo rozwiążą zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Wymień przynajmniej trzech znanych pisarzy, którzy wzięli udział w nadzorowanych przez Harvard eksperymentach Leary’ego z psychodelikami.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Osaczyłem Amerykę. Timothy Leary”.
Zakończenie konkursu w piątek, 27 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Wśród prawidłowych odpowiedzi padały m.in. Allen Ginsberg, Peter Orlovsky, William S. Burroughs, Jack Kerouac, Ken Kesey, Neal Cassady, Aldous Huxley.

Egzemplarze książki „Osaczyłem Amerykę. Timothy Leary” otrzymają:

Przemysław Pinczak,
Błażej Szymankiewicz,
Monika Łangowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

osaczylem-amerykeJohn Higgs „Osaczyłem Amerykę. Timothy Leary”

Opis: Biografia jednej z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem wpływowych postaci drugiej połowy XX wieku, uznanej przez prezydenta Nixona za wroga publicznego numer jeden. Autor skupia uwagę na najważniejszych wydarzeniach z życia „szalonego naukowca”, opisując na przykład jego brawurową ucieczkę z więzienia czy śmiałe eksperymenty na Harvardzie. Książkę czyta się jak pełną napięcia i zwrotów akcji powieść – trochę thriller, trochę historię miłosną, trochę gawędę o wzlotach i upadkach bujającego w obłokach psychologa, który chciał się przysłużyć… no właśnie, komu? Ludzkości, własnemu ego? Ta biografia to jednak coś znacznie więcej niż świetna proza z arcyciekawym bohaterem w roli głównej. To także barwny obraz pewnej epoki – ery bitników i dzieci kwiatów, a ponadto przystępny opis niezwykle inspirujących i ciągle prowokacyjnych idei Leary’ego, takich jak teoria wdruków czy tuneli rzeczywistości.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe