Wygraj egzemplarze biografii „Meryl Streep. Znowu ona!” [ZAKOŃCZONY]

16 października 2016

meryl-streep-konkurs
We współpracy z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze biografii „Meryl Streep. Znowu ona!” autorstwa Michaela Schulmana.

Do wygrania jest pięć egzemplarzy książki opowiadającej o początkach kariery genialnej hollywoodzkiej aktorki oraz kulisach powstawania pierwszych kultowych filmów, w których zagrała. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jaki tytuł nosi pierwsza ekranizacja książki, w której wystąpiła Meryl Streep? W jaką postać wcieliła się w tym filmie?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Meryl Streep. Znowu ona!”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 30 października, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Ekranizacja ta nosi tytuł „Julia” (film powstał na podstawie książki „Pentimento” Lillian Hellman). Meryl Streep wystąpiła tam w drugoplanowej roli Anne Marie.

Egzemplarze biografii „Meryl Streep. Znowu ona!” otrzymają:

Marek Franus,
Łucja Hunia,
Robert Wyszomirski,
Barbara Dzianach,
Izabela Stawicka.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, telefon) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

meryl-streep-konkurs-2

Michael Schulman „Meryl Streep. Znowu ona!”

Opis: Portret kobiety, pewnej epoki i zawodu aktorki: pierwsza tak wnikliwa biografia Meryl Streep. Kiedy w 1975 roku skończyła szkołę aktorską, była jak dziesiątki innych młodych aktorek tamtych lat ? spała do późna, dużo rozmawiała o aktorstwie, jeździła na rowerze, prowadziła dziennik. Wyróżniała się jednak niezwykłym talentem. Meryl Streep od razu zwróciła na siebie uwagę. Dostawała role na Broadwayu i w adaptacjach Szekspira na deskach teatru w Central Parku. Otrzymała nominację do Nagrody Tony, chwilę później nominacje do Oscara i Złotego Globu za „Łowcę jeleni”, a po roku obie statuetki za „Sprawę Kramerów”. Miała niespełna trzydzieści lat.

Michael Schulman opowiada o rosnącej sławie Meryl Streep, jej namiętnym, choć mającym tragiczny finał związku z Johnem Cazale?em, o małżeństwie z Donem Gummerem, o mozolnym wchodzeniu na szczyt i trudnych relacjach nie tylko z Robertem de Niro, Woodym Allenem czy Dustinem Hoffmanem, ale z całym męskim światem kinematografii. A przede wszystkim opowiada o jej ewolucji ? o kobiecie, która walczyła ze stereotypami i nierównym traktowaniem. Ta porywająca biografia jednej z najciekawszych aktorek naszych czasów pozwala spojrzeć na Meryl Streep, zanim stała się ikoną.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe