Wygraj egzemplarze biografii Ireneusza Iredyńskiego „Gra w butelkę” [ZAKOŃCZONY]

22 listopada 2015

Gra-w-butelke-konkurs
Z okazji premiery pierwszej biografii Ireneusza Iredyńskiego autorstwa Małgorzaty Raduchy wspólnie z wydawcą książki, oficyną Trzecia Strona, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Dwa egzemplarze książki opisującej życie jednego z najwybitniejszych polskich autorów powojennych i słynnego w latach 60. skandalisty rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Którego znanego komunistycznego polityka rozwścieczył swą powieścią „Dzień oszusta” (i zachowaniem) Ireneusz Iredyński? Podaj imię i nazwisko.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie Ireneusz Iredyński”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 30 listopada, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Władysława Gomułkę”.

Egzemplarze biografii „Gra w butelkę” otrzymają:

Hannah M. Łosowska,
Anna Kitowska.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Gra-w-butelkeMałgorzata Raducha „Gra w butelkę. Biografia Ireneusza Iredyńskiego”

Opis: Pierwsza biografia Ireneusza Iredyńskiego, dramaturga, prozaika, poety, autora słuchowisk, tekstów piosenek, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy powojennych. Na jego życie składały się bolesne chwile i skandale, ciągi alkoholowe i trzeźwe przebłyski geniuszu, manipulowanie uczuciami i poszukiwanie prawdziwej miłości. Wszystkie ważne rzeczy spotykały go bardzo wcześnie: debiut literacki, samodzielne życie, małżeństwo i popularność. Porzuciła go matka, odsiedział wyrok za rzekomy gwałt, pobił paru ludzi, cenił niewielu pisarzy, kilka kobiet po nim płakało. Nie miał matury, a cytował Dostojewskiego. Pisał o zdradzie, echach wojny i przemocy. Inne tematy go nie interesowały. Zmarł przedwcześnie, w wieku 46 lat. Ta książka opowiada o wszechstronnym pisarzu i poecie, ale przede wszystkim ? o człowieku żyjącym na krawędzi. W tle historii otrzymujemy barwny opis artystycznej cyganerii PRL lat 60. i 70., której pijackie ekscesy często graniczyły ze zwykłą chuliganerią.

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe