Wygraj egzemplarze „Bieli nocy” Ann Cleeves [ZAKOŃCZONY]

11 lutego 2019


Wspólnie z wydawnictwem Czwarta Strona, które publikuje kryminalną „Serię Szetlandzką” Ann Cleeves, proponujemy wam konkurs, w którym możecie wygrać drugi tom tego cyklu zatytułowany „Biel nocy”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze starannie skonstruowanej, klimatycznej i trzymającej w napięciu powieści kryminalnej brytyjskiej mistrzyni suspensu. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmią następująco: Akcja „Bieli nocy” rozgrywa się w największym mieście archipelagu Szetlandów, Lerwick. Z jakiego języka wywodzi się nazwa miejscowości i co oznacza?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: nazwa pochodzi z języka norn i oznacza Zatokę Gliny (leir ? glina, vik ? zatoka).

Egzemplarze powieści „Biel nocy” otrzymują:

Urszula Epler,
Mateusz Stawarski,
Emilia Anna Flakiewicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Ann Cleeves ? Biel nocy”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 24 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Na Szetlandach jest połowa lata, czas białych nocy, kiedy to słońce nigdy nie zachodzi.
Plastyczka Bella Sinclair organizuje przyjęcie, aby uczcić wystawę swoich prac i zaprezentować obrazy Fran Hunter. Podczas tego wydarzenia pewien tajemniczy Anglik wybucha płaczem i stwierdza, że nie wie kim jest ani skąd się tu wziął. Wieczorne przyjęcie zmienia się w farsę, a następnego dnia mieszkańcy miasteczka znajdują zwłoki Anglika powieszone na krokwi w hangarze łodziowym na przystani. Mężczyźnie założono na twarz maskę klowna.

Detektyw Jimmy Perez jest przekonany, że to lokalna zbrodnia. Wkrótce w Biddista dochodzi do kolejnego morderstwa. Ginie Roddy, bratanek Belli, a dowody z miejsca zbrodni tylko utwierdzają Pereza w przekonaniu, że morderca czai się pośród mieszkańców wyspy. Sytuację komplikuje dodatkowo niesamowita pora roku, w której noc miesza się z dniem i nic nie jest takie, jak się wydaje.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe