banner ad

Wygraj egzemplarze „Baśniowej opowieści” Stephena Kinga [ZAKOŃCZONY]

12 września 2022

Z okazji ukazania się nowej książki Stephena Kinga zatytułowanej „Baśniowa opowieść” wspólnie z Wydawnictwem Albatros przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze nietuzinkowej książki amerykańskiego króla horroru, który tym razem osadził akcję opowieści w baśniowym świecie fantasy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) „Baśniowa opowieść” nie jest pierwszą książką Stephena Kinga napisaną w konwencji fantasy. Czy znasz jakieś inne powieści, w których sięgnął po ten gatunek? Wymień przynajmniej dwa tytuły. (2) Jakie trzy elementy powinna posiadać według ciebie dobra powieść fantasy? 


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście takie tytuły, jak „Oczy smoka”, serię „Mroczna Wieża” czy „Talizman” (napisany z Peterem Straubem). W odpowiedzi na (2) pytanie otrzymaliśmy wiele ciekawych, czasem wręcz zabawnych odpowiedzi. Zarówno w przypadku (1), jak i (2) pytania niektórym osobom zdarzało się mylić fantastykę i fantasy. Laureatów wybraliśmy spośród tych, którzy odpowiedzieli prawidłowo na (1) pytanie i jednocześnie udzielili najciekawszej – w opinii redakcji – odpowiedzi na (2) pytanie.

Egzemplarze „Baśniowej opowieści” Stephena Kinga otrzymują:

Paulina Solarz,
Tomasz Zega,
Paweł Pieszczochowicz.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stephen King – Baśniowa opowieść”.
Zakończenie konkursu w piątek, 23 września, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pierwsze pytanie i podadzą najciekawsze zdaniem redakcji odpowiedzi na drugie pytanie.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Historia klasyczna jak baśń czy mit. Zaskakująca i świeża, lecz jednocześnie pełna motywów, które w twórczości Stephena Kinga lubimy najbardziej. Być może wszyscy tę opowieść znamy, lecz wciąż chcemy ją czytać, gdy opowiadana jest na nowo, przez pisarzy tej rangi, co Stephen King.

Charlie Reade jest przeciętnym nastolatkiem, świetnym sportowcem i nie najgorszym uczniem. Ale chłopak dźwiga też spory bagaż doświadczeń. Gdy miał dziesięć lat, jego matka zginęła w wypadku. Jego ojciec, pogrążony w rozpaczy i żalu, zaczął pić. Charlie musiał nauczyć się, jak dbać i o siebie, i o niego.

W wieku siedemnastu lat poznał psa, Radara, i jego starzejącego się pana, Howarda Bowditcha, odludka mieszkającego w imponującej rezydencji na szczycie wzgórza. W głębi otaczającego ją rozległego podwórka, za domem, stała zamknięta szopa, z której dochodziły dziwne dźwięki. Jakby jakieś stworzenia próbowały wydostać się na zewnątrz i uciec…

Charlie wykonywał różne, czasami dość niezwykłe, prace dla pana Bowditcha, a po jego śmierci odziedziczył posiadłość na wzgórzu oraz kasetę z nagraną opowieścią – tak dziwną, że wprost niemożliwą do uwierzenia. Bo choć wydaje się to bajką, wewnątrz szopy ukryty jest portal do innego świata, którego mieszkańcom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. I którego straszliwi przywódcy, o ile nikt nie odważy się ich powstrzymać, skłonni są doprowadzić do zniszczenia zarówno tamtej, jak i naszej rzeczywistości.

Wygląda na to, że na barkach Charliego spoczęła właśnie ogromna odpowiedzialność. Będzie teraz musiał szybko dorosnąć i – czy tego chce, czy nie – podjąć się misji ratowania dwóch równoległych światów. Odważny chłopiec i jego wierny psi towarzysz przewodzić będą siłom dobra w ostatecznym starciu z przeważającymi siłami zła.

„Baśniowa opowieść” to książka zachwycająca i nietuzinkowa. W mistrzowskim popisie wyobraźni King łączy wpływy klasycznych mistrzów wyobraźni: E.R. Burroughsa i H.P. Lovecrafta, Roberta E. Howarda i L. Franka Bauma, tworząc bezpretensjonalną, kipiącą życiem magiczną miksturę, której urokowi wprost nie można się oprzeć.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe