Wygraj egzemplarze autobiografii „À propos niczego” Woody’ego Allena [ZAKOŃCZONY]

7 grudnia 2020

Wspólnie z Domem Wydawniczym Rebis przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze autobiografii „À propos niczego” Woody’ego Allena.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której słynny reżyser filmowy z wrodzonym poczuciem humoru i szczerością dzieli się wspomnieniami ze swojej wieloletniej kariery. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek Woody’ego Allena ukazało się nakładem Domu Wydawniczego Rebis? Podaj ich tytuły. (2) Ile razy Woody Allen był nominowany do Oscara za scenariusz filmowy? Podaj też, za które filmy ostatecznie dostał statuetkę w tej kategorii.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi na pytanie brzmią: (1) Nakładem Domu Wydawniczego Rebis ukazały się cztery książki Woody’ego Allena: „À propos niczego. Autobiografia”, „Obrona szaleństwa”, „Czysta anarchia” i „Allen na scenie”. (2) Woody Allen był nominowany do Oscara za scenariusz filmowy szesnaście razy, a ostatecznie dostał statuetkę w tej kategorii za trzy filmy: „Annie Hall”, „Hannah i jej siostry” oraz „O północy w Paryżu”.

Egzemplarze książki „À propos niczego. Autobiografia” otrzymują:

Jolanta Grzybowska,
Tomasz Ikert,
Michał Grzegorzak.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Woody Allen – À propos niczego”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 15 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Długo oczekiwana, nadzwyczaj wciągająca autobiografia jednego z największych artystów naszych czasów. Sławny reżyser, komik, pisarz i aktor zdaje nam obszerną, intymną i często humorystyczną relację ze swojego burzliwego życia. Opowiada o dzieciństwie i młodości na Brooklynie, pracy scenarzysty u boku słynnych autorów komediowych w telewizyjnym programie Sida Caesara, o rozpoczęciu kariery komika stand-upowego i stopniowym zdobywaniu rozgłosu. Ze swoją wyjątkową gawędziarską pasją Allen opisuje, jak następnie zajął się reżyserią, począwszy do slapstickowych komedii, i wspomina całą sześćdziesięcioletnią i nadzwyczaj owocną karierę scenarzysty i reżysera, podczas której stworzył takie klasyczne filmy jak „Annie Hall”, „Manhattan” czy „Hannah i jej siostry”. Opowiada również o swoich małżeństwach, romansach i przyjaźniach z wieloma sławami, o graniu jazzu, książkach i sztukach teatralnych. Poznajemy jego obsesje, błędy i sukcesy, a także ludzi, których kochał, z którymi pracował i od których się uczył.

„À propos niczego” to niezwykle zabawny, bardzo szczery, soczysty i błyskotliwy autoportret sławnego artysty, który należy do największych filmowców naszych czasów.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe