Wygraj egzemplarze antologii „17 podniebnych koszmarów” pod red. Kinga i Vincenta [ZAKOŃCZONY]

4 marca 2019


We współpracy z wydawnictwem Prószyński i S-ka organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze antologii „17 podniebnych koszmarów” pod red. Stephena Kinga i Beva Vincenta.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, w której znajdują się opowiadania lotnicze grozy takich pisarzy, jak Stephen King, Joe Hill, Richard Matheson, Ray Bradbury, Roald Dahl, Dan Simmons czy Arthur Conan Doyle. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Akcja której znanej i zekranizowanej minipowieści Stephena Kinga rozgrywa się w dużej części na pokładzie samolotu? (2) W którym roku odbył się pierwszy lot samolotem? Podaj też nazwiska konstruktorów pierwszego samolotu.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Langoliery” (2) Pierwszy lot samolotem miał miejsce w 1903 roku. Konstruktorami pierwszego samolotu byli bracia Orville i Wilbur Wright.

Egzemplarze książki „17 podniebnych koszmarów” otrzymują:

Weronika Bielecka,
Tomasz Mikulski,
Angelika Lis.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „17 podniebnych koszmarów”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 17 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Zapnijcie pasy, przed wami lot pełen koszmarów wybranych dla was przez Stephena Kinga i Beva Vincenta. Pasjonująca antologia, lektura w sam raz na lotnisko bądź do samolotu. Przerażająca książka, która sprawi, że dobrze się zastanowicie, zanim zdecydujecie, w jaki sposób chcecie podróżować.

Stephen King nie znosi latać. I wraz ze współredaktorem, Bevem Vincentem, pragnie podzielić się tym strachem przed lataniem z Wami. Witajcie w „17 podniebnych koszmarach”, antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą Was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze (jak ? brrr! ? w trumnie) z około setką obcych ludzi. To książka o wszelkich zdarzeniach mogących zmienić Waszą podróż po przyjaznym niebie w horror, w tym także takich, których dotąd nawet sobie nie wyobrażaliście? ale o których teraz już nie będziecie mogli przestać myśleć, gdy następnym razem wsiądziecie do samolotu i oddacie swój los w ręce obcego człowieka.

Antologia zawiera nowe utwory Joe Hilla i Stephena Kinga, a także czternaście klasycznych opowiadań oraz jeden wiersz. Teksty takich autorów jak Richard Matheson, Ray Bradbury, Roald Dahl, Dan Simmons sprawiają, że zbiór „17 podniebnych koszmarów” jest, jak ujmuje to King, „idealną lekturą do samolotu, zwłaszcza podchodzącego do lądowania podczas burzy? Nawet jeśli siedzicie bezpiecznie na ziemi, lepiej mocno zapnijcie pasy”. Stephen King napisał także przedmowę i wprowadzenia do wszystkich utworów.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe