Wygraj egzemplarze albumowego wydania legendarnego magazynu „Mad” [ZAKOŃCZONY]

6 stycznia 2019


Wspólnie z wydawnictwem Egmont przygotowaliśmy konkurs, w którym macie okazję wygrać egzemplarze albumowego wydania legendarnego amerykańskiego magazynu satyrycznego „Mad”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze czwartego już numeru wydanego w Polsce, który poświęcony jest najpopularniejszym filmom i serialom grozy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kto założył magazyn satyryczny „Mad”? Podaj imiona i nazwiska obydwu założycieli. (2) W którym roku ukazał się w Stanach pierwszy numer magazynu „Mad”?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) William M. Gaines i Harvey Kurtzman, (2) pierwszy numer „Mad” ukazał się w październiku 1952 roku.

Egzemplarze albumu „Mad, w którym straszy” otrzymują:

Joanna Sawicka,
Marek Wasiński,
Bogdan Zapust.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Mad, w którym straszy”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 19 stycznia 2019 roku, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Satyryczny magazyn „MAD” od pokoleń bawi amerykańskich czytelników i do dziś wywiera wpływ na kształt tamtejszej popkultury. Pismo jest znane między innymi z komiksowych parodii słynnych fabuł. Tym razem za cel obrało filmowe i serialowe horrory. Na 112 stronach albumowego wydania znalazły się m.in. parodie „Lśnienia” Kubricka (tu jako „Ślinienie”), „Dziecka Rosemary” Polańskiego, „Egzorcysty”, „Psychozy”, „Krzyku 2”, „Koszmaru z ulicy Wiązów”, „Blair Witch Project” czy serialu „Stranger Things”. Twórcy, określający siebie jako „zwykła banda idiotów”, nie uznają żadnych tematów tabu. Kpią sobie do woli z aktorów i twórców dzieł, dziur fabularnych w scenariuszach, a przy okazji raczą czytelników komentarzami na tematy społeczne.

Do miłośników magazynu „MAD” należą najbardziej wpływowi twórcy na świecie. „Dla mnie i dla całego mojego pokolenia 'Mad’ stał się Biblią” ? pisał Terry Gilliam z Monty Pythona, poświęcając periodykowi cały fragment swojej autobiografii „Gilliamesque”. Z kolei Patti Smith powiedziała: „Po lekturze 'Mad’ narkotyki były niczym”. W Polsce ukazały się dotychczas cztery albumowe wydania magazynu: „MAD kręci sci-fi”, „MAD o superbohaterach”, „MAD ściąga seriale” i „Mad, w którym straszy”.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe