Wygraj ebooki i audiobooki od księgarni Zinamon.pl! [ZAKOŃCZONY]

23 marca 2013


_

Konkurs rozstrzygnięty. Tradycyjnie o wyborze trzech zwycięzców zdecydowały wewnątrzredakcyjne wybory. Najwięcej głosów ? a co za tym idzie i nagrody ? zdobyli:

Maciej Piątkowski za odpowiedź: „Zakładając, że zarówno ja jak i moja „nowa” druga połówka czytaliśmy tą książkę, wybrałbym Metro 2033. Co prawda w tej postapokaliptystycznej wizji świata brak jest wątku miłosnego, ciekawe by było wpleść w jej treść jakąś historyjkę i porozmawiać sobie „jak by to było gdyby”. Uwielbiam ludzi z wyobraźnią a przedstawienie miłości w realiach życia pod ziemią, gdzie światło to luksus, randka w restauracji – marzenie, a kwiaty są jedynie wspomnieniem przeszłości dało by nam szerokie pole do popisu.”

Judyta Szynkarczyn za odpowiedź: „Na pierwszej randce chciałabym porozmawiać o 'Przygodach dobrego wojaka Szwejka’ Jaroslava Haska, ponieważ nie ma sympatyczniejszej książki na świecie. Jestem pewna, że mojego towarzysza zachwyciłby przemiły 'idiota z urzędu’ i jego niesamowite przygody. Sam autor we wstępie pisze, że 'Wielkie czasy wymagają wielkich ludzi’. A ja głęboko wierzę, że udane randki wymagają udanej literatury.”

Małgorzata Gołko za odpowiedź: „Na pierwszej randce chciałabym porozmawiać o 'Ideach chemii kwantowej’ Lucjana Pieli. Jest to takie tomisko, liczące sobie, bagatela, 1304 strony. Zakładam, że na randkę wybieram się z osobą, o której przynajmniej co nieco wiem, czyli po prostu nie jest to randka w ciemno. Zawsze wychodziłam z założenia, że lepiej przed spotkaniem dowiedzieć się o tym człowieku paru spraw, niż potem czuć się rozczarowaną. Tak unika się niemiłych sytuacji dla obu stron. Zakładam więc, że ów jegomość interesuje się chemią i fizyką przynajmniej w drobnym stopniu. Po reakcjach na moje wypowiedzi na temat tej książki mogłabym idealnie zlustrować charakter tego mężczyzny. Słuchałby uważnie, a może ziewałby bez ustanku? Czy byłby gotowy do przeprowadzenia partnerskiej dyskusji? Czy w ogóle miałby coś do powiedzenia? A może robiłby niezidentyfikowane miny na samo wspomnienie równania Schrödingera albo przybliżenia Borna-Oppenheimera? Sprawdziłabym tym, czy był ze mną uczciwy, reklamując się na wstępie jako pasjonat chemii. Często rozmowa z człowiekiem weryfikuje to, jak wcześniej się nam przedstawia. Czasem niestety ta weryfikacja wychodzi na niekorzyść. Randka to trochę jak aplikowanie w celu zdobycia pracy, w CV też przecież ludzie piszą wiele spraw na wyrost, jak biegła znajomość języków w mowie i piśmie, zaawansowana obsługa urządzeń biurowych? Tak samo jeszcze przed pierwszą randką wiele osób chce zabłysnąć, pisząc o sobie na portalach randkowych umiejętności i zainteresowania wręcz z kosmosu. A potem, podczas rozmowy już na randce, wychodzą same 'kwiatki’. Chemia kwantowa pomogłaby mi sprawdzić uczciwość, prawdomówność tego człowieka. Jeśli efekt 'testu’ byłby pozytywny, z pewnością w przyszłości byłabym w stanie bezgranicznie mu zaufać. Wiedziałabym, że mamy wspólne pasje, które moglibyśmy razem pielęgnować. Przeciwieństwa się przyciągają, ale podobieństwa również. Bardzo trudno byłoby zbudować związek na samych różnicach. Sądzę, że często dochodziłoby do spięć, bo każdy chciałby czegoś innego. Ochoczą rozmową o chemii, ten 'kandydat’ na moją drugą połówkę udowodniłby, że nauka nie jest czymś, na co patrzy z odrazą. To będzie oznaczać, że ów człowiek rozwija się, ma pewne cele, do których dąży, nie stoi w miejscu, tylko pracuje ciągle nad sobą. Jestem przekonana, że ta randka byłaby bardzo ciekawa i zainspirowałaby nas do dalszych dyskusji podczas kolejnych spotkań.”

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o przesłanie meila na nasz adres booklips@gmail.com wraz z informacją o tytule wybranego ebooka lub audiobooka z oferty księgarni Zinamon.pl.
_

W związku z rosnącą popularnością książek cyfrowych postanowiliśmy wraz z księgarnią internetową Zinamon.pl zorganizować dla facebookowiczów konkurs z „wirtualnymi” nagrodami.

Do wygrania są w nim trzy dowolne ebooki lub audiobooki z oferty księgarni.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: „O jakiej książce chciałbyś/chciałabyś porozmawiać na pierwszej randce i dlaczego?”

Swoje odpowiedzi należy zamieścić w komentarzach pod spodem. Uwaga! Każdy może przesłać tylko jedną propozycję.

Spośród nadesłanych odpowiedzi wyłonimy trzy najciekawsze, których autorzy zostaną nagrodzeni. Każdy ze zwycięzców otrzyma od nas unikalnego linka, pod którym będzie mógł pobrać wybraną wcześniej pozycję z oferty Zinamon.pl. Ebooki do pobrania w formatach ebup, PDF lub mobi, audiobooki w formie plików mp3.

Zakończenie konkursu w sobotę 6 kwietnia o 23:59.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Uczestnicy konkursu zezwalają portalowi Booklips.pl na nieodpłatne umieszczenie nagrodzonych odpowiedzi we wpisie z konkursem.

Zinamon.pl to powstała przed niespełna rokiem księgarnia internetowa, skupiająca ponad 120 niezależnych księgarń hostingowych współpracujących z OSDW Azymut. Oznacza to, że zamówione przez Internet książki można odebrać w ponad 120 punktach na terenie kraju. Zrzeszając niezależne, małe księgarnie Zinamon.pl podnosi ich konkurencyjność, stanowiąc przeciwwagę dla dużych sieci księgarskich. Oprócz tradycyjnych książek papierowych Zinamon.pl posiada w swojej ofercie również publikacje elektroniczne, w tym zarówno e-booki, jak i audiobooki. W chwili obecnej jest to łącznie ponad 90 tys. pozycji.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe