banner ad

Wygraj „Cosmopolis” Dona DeLillo! [ZAKOŃCZONY]

11 lipca 2012


Z okazji tysiąca czterystu lubiących nasz profil na Facebooku ogłaszamy konkurs!

Do wygrania jeden egzemplarz powieści Dona DeLillo pt. „Cosmopolis”, którą wznowiło w czerwcu wydawnictwo Noir sur Blanc.

Zadanie konkursowe jest proste i brzmi: Podaj imię i nazwisko reżysera, który przeniósł w tym roku powieść „Cosmopolis” na ekran?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres meilowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem ?Konkurs?.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 22 lipca, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź to oczywiście: David Cronenberg.

Książkę „Cosmopolis” wygrał Jarosław Bojdys z Bielsko-Białej. Nagrodę wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzca zostanie wyłoniony losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Don DeLillo „Cosmopolis”

Trzynasta powieść budzącego najwięcej kontrowersji, najbardziej prowokacyjnego i nowatorskiego współczesnego pisarza amerykańskiego. Pewnego kwietniowego dnia 2000 roku Eric Packer, 28-letni nowojorski miliarder, wstaje po nieprzespanej nocy w swym 48-pokojowym apartamencie na szczycie 89-piętrowego drapacza chmur przy Pierwszej Alei i postanawia udać się do fryzjera na końcu Czterdziestej Siódmej Ulicy. W imponującej limuzynie Packer przedziera się przez Manhattan, zablokowany z powodu prezydenckiej wizyty. Otoczony monitorami, śledzi kurs jena, od którego zależy stan jego finansów, spogląda na nowojorskie ulice, a także spostrzega, że ekran kamery w samochodzie pokazuje jego ruchy i gesty o kilka sekund wcześniej, niż Packer wykonuje je w rzeczywistości. Podróż przez Manhattan przedłuża się w nieskończoność, wypełniając cały dzień Erica Packera. (więcej o książce)

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe