Wygraj biografię Pameli Travers „To ona napisała Mary Poppins”! [ZAKOŃCZONY]

28 marca 2014

poppins-konkurs
Z okazji premiery biografii Pameli Lyndon Travers, australijskiej pisarki i poetki, która stworzyła kultową serię opowieści o Mary Poppins, wraz z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich wielbicieli niezwykłej niani z ulicy Czereśniowej.

Pięć egzemplarzy książki Valerie Lawson o życiu pisarki, którą prasa niesłusznie nazywała często „zołzą”, rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: W którym roku ukazała się pierwsza książka z przygodami Mary Poppins?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: booklips@gmail.com z dopiskiem „Pamela Travers”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 13 kwietnia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: pierwsza książka z przygodami Mary Poppins ukazała się w 1934 roku.

Egzemplarze biografii Pameli Travers otrzymują:

Róża Smolak
Magdalena Jarmużewska
Roman Szymański
Katarzyna Kloc
Tomasz Borowy

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

To ona napisała Mary PoppinsValerie Lawson „To ona napisała Mary Poppins”

Opis: ?Mary Poppins jest historią mojego życia? ? napisała P.L. Travers, choć obraz jej dzieciństwa daleki był od sielankowej historii rodziny Banksów. Wymyślając wiele lat później postać cudownej niani, obdarzyła ją mocą, której brakowało wszystkim dorosłym w jej życiu ? dawała poczucie bezpieczeństwa. Magiczne triki Mary Poppins przypominają zmiany, jakie dokonywały się w życiu autorki. Z Australii wywędrowała do Londynu i wymarzonej Irlandii, a nawet Ameryki; z aktoreczki i dziennikarki ? zmieniła się w namaszczoną przez największe umysły Wielkiej Brytanii poetkę i pisarkę, nieustannie poszukującą swojej duchowej drogi. Surowy ton, niemodny strój i wątpliwą urodę odziedziczyła Mary Poppins po stryjecznej babce autorki, która wychowała ją, a wcześniej jej matkę. Tajemniczość, oschłość i próżność to cechy przejęte w genach od samej Travers. Figurę zawdzięcza zaś rysunkom Mary Shepard, córki słynnego ilustratora książek o Kubusiu Puchatku. Popularność to zasługa Walta Disneya, który upupił Mary Poppins i przyprawił jej słodką buzię Julie Andrews. Historia obrony angielskiej niani przed amerykanizacją to w książce tylko jeden rozdział, Disney nakręcił o tym cały film. (więcej o książce)

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki „To ona napisała Mary Poppins” autorstwa Valerie Lawson.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe