Wygraj egzemplarze biografii „Jim Henson. Tata Muppetów” Briana Jaya Jonesa [ZAKOŃCZONY]

18 lutego 2015

tata-muppetow-konkurs
Wraz z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze biografii Jima Hensona, twórcy kultowych Muppetów, autorstwa Briana Jaya Jonesa.

Pięć egzemplarzy książki odsłaniającej kulisy powstania „The Muppet Show” i „Ulicy Sezamkowej” oraz życie ich twórcy, Jima Hensona, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaki tytuł nosi niezrealizowany nigdy scenariusz filmu autorstwa Jima Hensona i jego wieloletniego współpracownika Jerry’ego Juhla, który po latach został przeniesiony na karty komiksu?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Jim Henson. Tata Muppetów”.
Zakończenie konkursu we wtorek, 3 marca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Piaskowa opowieść”.

Egzemplarze książki „Jim Henson. Tata Muppetów” otrzymują:

Przemysław Wysocki,
Marzena Mielewczyk,
Adam Mazur,
Dorota Mańkowska,
Tomasz Pawliczek.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

tata-muppetowBrian Jaya Jones „Jim Henson. Tata Muppetów”

Opis: Był marzycielem. Jego brodata twarz stała się rozpoznawalna na całym świecie. Któż nie zna Kermita, Berta i Erniego, panny Piggy czy Wielkiego Ptaka. Muppety ? choć przyniosły mu sławę ? były tylko częścią jego wyjątkowej historii. Korzystając z setek godzin wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi współpracownikami Hensona, jak również rodzinnych i firmowych archiwów, Brian Jay Jones zgłębia historię „Ulicy Sezamkowej” i „Saturday Night Live” oraz niemal dziesięcioletnich starań o wprowadzenie „The Muppet Show” do telewizji. Jones opowiada też o filmach: „Ciemnym krysztale” i „Labiryncie” oraz o pomysłach, które nie wypaliły (jak otwarcie dmuchanego psychodelicznego klubu nocnego). Poznajemy mistrza rzemiosła, który zrewolucjonizował lalkarstwo, błyskotliwego biznesmana, którego umiejętności nadały mu przydomek „nowego Walta Disneya” oraz kreatywnego szefa, którego lojalność przyniosła mu dozgonną wierność współpracowników. Zaglądamy do starannie chronionego prywatnego życia Hensona: religijnego wychowania w duchu chrześcijaństwa naukowego, miłości do szybkich samochodów i dzieł sztuki, a także słabości do kobiet. „Tata Muppetów” pozwala przyjrzeć się z bliska życiu człowieka legendy, którego geniusz przekraczał granice wieku, języka, geografii i kultur.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment biografii „Jim Henson. Tata Muppetów” Briana Jaya Jonesa.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe