Wygraj „A hipopotamy żywcem się ugotowały” Burroughsa i Kerouaca! [ZAKOŃCZONY]

29 grudnia 2014

hipopotamy_konkurs
Wraz z wydawnictwem Czarne przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze jedynej wspólnej powieści Williama S. Burroughsa i Jacka Kerouaca „A hipopotamy żywcem się ugotowały”, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Trzy egzemplarze tej swoistej powieści kryminalnej autorstwa słynnych bitników rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaki jest tytuł filmu z 2013 roku, który opowiada o autentycznych wydarzeniach opisanych w powieści „A hipopotamy żywcem się ugotowały” (chociaż nie jest on bezpośrednio ekranizacją książki)?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „A hipopotamy żywcem się ugotowały”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 11 stycznia, o 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Kill Your Darlings” (w Polsce wyświetlany jako: „Na śmierć i życie”).

Egzemplarze powieści „A hipopotamy żywcem się ugotowały” otrzymują:

Anita Kwaśnik,
Roman Gajda,
Michał Szmyt.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

hipopotamy_zywcemWilliam S. Burroughs, Jack Kerouac „A hipopotamy żywcem się ugotowały”

Opis: Latem 1944 roku Nowym Jorkiem wstrząsa informacja o morderstwie ? młody Lucien Carr śmiertelnie rani o dziesięć lat starszego Davida Kammerera. Pierwszymi, którzy się o tym dowiadują, są? William Burroughs i Jack Kerouac. „A hipopotamy żywcem się ugotowały” to opowieść o wydarzeniach poprzedzających tę zbrodnię, a jednocześnie wczesna próba talentu artystów, którzy przeszli do historii jako czołowi przedstawiciele Beat Generation. Burroughs i Kerouac bez pruderii portretują amerykańską bohemę końca lat czterdziestych, wypełniając nowojorskie bary miłością, alkoholem, narkotykami, przemocą i niekończącymi się dysputami. To jedyna książka napisana wspólnie przez obu pisarzy. Na pojawienie się drukiem czekała ponad sześćdziesiąt lat.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment powieści „A hipopotamy żywcem się ugotowały”.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe