Negalyod + OKP Dolores + Green Class! Wygraj pakiety komiksów Egmontu [ZAKONCZONY]

4 kwietnia 2020


Wspólnie z wydawnictwem Egmont Polska przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać pakiety nowości komiksowych opublikowanych w ostatnich tygodniach: „Negalyod” + „OKP Dolores” + „Green Class”.

Do rozdania mamy trzy pakiety, w skład których wchodzą trzy bestsellerowe komiksy frankofońskie z gatunku szeroko pojętej fantastyki, ufundowane przez Egmont: album „Negalyod” Vincenta Perriota, pierwszy tom serii „OKP Dolores” Lyse i Didiera Tarquinów oraz pierwszy tom serii „Green Class” Jérôme’a Hamona i Davida Tako. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Wymień przynajmniej trzy komiksy frankofońskie (czyli pochodzące z Francji, Belgii lub Szwajcarii), które ukazały się w Polsce w 2019 roku nakładem Wydawnictwa Egmont. (2) Czy znasz jakiegoś polskiego twórcę komiksów, który odniósł sukces na rynku frankofońskim? Podaj jego imię i nazwisko.

?
Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pierwsze pytanie podawaliście m.in.: „Berlin”, „Bonneville”, „Bitwa”, „Trzeci Testament. Juliusz”, „Podniebny Harry” (tom 2), „Sherlock Holmes Society” (tomy 1-3), „Lonesome” (tom 1), „Gwiezdny zamek” (tom 4) i wiele innych. W odpowiedzi na drugie pytanie wymienialiście m.in.: Grzegorza Rosińskiego, Zbigniewa Kasprzaka, Piotra Kowalskiego i Marzenę Sowę.

Pakiety komiksów „Negalyod” + „OKP Dolores” + „Green Class” otrzymują:

Adrian Jezierski,
Sylwia Skotnicka,
Krzysztof Szewczyk.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów i jak rozwinie się sytuacja z dostarczaniem przesyłek z powodu koronawirusa).
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Negalyod + OKP Dolores + Green Class”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 18 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkurs”.

Vincent Perriot „Negalyod”

Opis: Przygodowa opowieść science fiction, rozgrywająca się w pustynnym świecie pełnym dinozaurów i latających pojazdów! Na planecie, która uległa ekstremalnemu efektowi cieplarnianemu, większość ludzi żyje w napowietrznych miastach, a jedynie nieliczni nomadowie zamieszkują rozległe pustynie. Aby utrzymać porządek w tym zniszczonym świecie, władzę dyktatorską sprawuje wojsko kierowane przez sztuczną inteligencję zwaną Siecią. Wszelkie przejawy buntu są krwawo tłumione, a wybranych dysydentów przewozi się do tajemniczego Centrum Sieci. Wywodzący się z ludu pustyni młodzieniec postanawia dotrzeć do głównego miasta ?na górze?. Kieruje nim zwykła zemsta, dlatego nawet on sam nie przypuszcza, że jego mała prywatna wojna zapoczątkuje wielkie zmiany na całej planecie…

Vincent Perriot to urodzony w 1984 roku francuski autor komiksów takich jak „DOG” czy „Paci”, a także rysownik serii „Ta?ga rouge” i „Belleville story” (scen. obu tytułów: Arnaud Malherbe). W pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku zdobył kilka wyróżnień dla młodych twórców, w tym dwie nagrody Festiwalu w Angoul?me. Recenzja komiksu.

Didier Tarquin i Lyse Tarquin „OKP Dolores tom 1: Ścieżka nowych pionierów”

Opis: Pierwszy tom space opery o szalonych przygodach byłej zakonnicy, a zarazem właścicielki legendarnego statku pirackiego. Sierota Mony została wychowana przez siostry Kościoła Nowych Pionierów. W dniu osiemnastych urodzin opuszcza klasztorne mury, wyposażona w pełną sakiewkę i torbę, którą podobno zostawił jej w spadku ojciec. Bogobojna dziewczyna szybko wpada w poważne tarapaty, a jej jedynymi sprzymierzeńcami okażą się podstarzały pilot i małomówna istota w masce, zaś jedynym domem ? okryty złą sławą okręt piracki. Mony będzie musiała przebyć pół galaktyki, aby odkryć sekret swojego pochodzenia i przy okazji poznać niezwykłe tajemnice z czasów dawnych wojen. Humor i kosmiczne cuda gwarantowane!

Twórcami serii są Didier Tarquin i Lyse Tarquin, znani polskiemu czytelnikowi jako autorzy ilustracji i kolorów do słynnych opowieści o Lanfeuście z Troy. Recenzja komiksu.

Jérôme Hamon, David Tako „Green Class tom 1: Pandemia”

Opis: Młodzieżowa opowieść postkatastroficzna, która od razu stała się przebojem rynku frankofońskiego. Grupa nastolatków z Kanady jedzie z opiekunem na bagna Luizjany, aby w ramach zielonej szkoły poznać trudne życie na łonie dzikiej przyrody. Gdy po dwóch tygodniach spędzonych na odludziu bohaterowie wracają do cywilizacji, okazuje się, że świat ogarnęła błyskawicznie rozprzestrzeniająca się pandemia. Całe miasteczka są wymarłe, a wielu ludzi zamieniło się w straszliwe stwory, z którymi walczy armia. Nastolatkowie trafiają do strzeżonej strefy dla zarażonych, gdzie warunki życia są koszmarne, a przemoc jest wszechobecna. Czy poradzą sobie w tak nagle zmienionym świecie?

Autorami opowieści są dwaj francuscy twórcy: scenarzysta Jéróme Hamon, znany z komiksów mangowych, dziecięcych i fantastycznych (np. „Dreams Factory”, „Nils”), oraz zafascynowany sztuką japońską rysownik o pseudonimie David Tako, dla którego seria „Green Class” jest pierwszym pełnowymiarowym wyzwaniem ilustratorskim.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe