Napisz tweeta do Márqueza i wygraj egzemplarze książki „Márquez. Listy i wspomnienia” [ZAKOŃCZONY]

27 maja 2015

konkurs-listy-marqueza-twit
Z racji tego, że od jakiegoś czasu możecie nas śledzić również na Twitterze, wspólnie z wydawnictwem Bellona postanowiliśmy zorganizować konkurs dla wszystkich użytkowników tego serwisu społecznościowego, w którym wygrać możecie książki „Márquez. Listy i wspomnienia”.

Trzy egzemplarze książki, w której pisarz i dziennikarz Plinio Apuleyo Mendoza wspomina swego przyjaciela, wybitnego kolumbijskiego noblistę Gabriela Garcíę Márqueza, rozlosujemy wśród osób, które wezmą udział w poniższej zabawie.

W swej książce Mendoza zamieścił jedenaście wcześniej niepublikowanych listów, jakie Márquez napisał do niego przed wielu laty. Czasy się zmieniły. Obecnie rzadziej porozumiewamy się za pomocą tradycyjnych listów, za to częściej wybieramy e-maile lub kontakt za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na czym polega konkurs? Wymyśl i umieść na Twitterze wpis, jaki chciałbyś wysłać do Gabriela Garcíi Márqueza. Pamiętaj, aby wpis oznaczyć hasztagiem #twitdoMarqueza

Uwaga! Każdy może przesłać tylko jeden wpis mieszczący się w 140 znakach. Zanim umieścisz swoją propozycję, zastanów się dobrze i sprawdź, czy ktoś nie opublikował już podobnego tweeta.

Zakończenie konkursu w środę, 10 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Z uwagi na małą ilość zgłoszeń udało nam się nagrodzić wszystkich biorących udział w konkursie.
?

Najlepsze, najbardziej pomysłowe zdaniem redakcji wpisy nagrodzimy książkami „Márquez. Listy i wspomnienia”. Po ogłoszeniu wyników zwycięzców poprosimy o przesłanie nam swoich adresów, żebyśmy mogli wysłać nagrody.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Uczestnicy konkursu zezwalają portalowi Booklips.pl na nieodpłatne umieszczenie nagrodzonych wpisów na stronie z konkursem.

konkurs-listy-marqueza-2

Plinio Apuleyo Mendoza „Márquez. Listy i wspomnienia”

Opis: Plinio Apuleyo Mendoza mawia, że jego przyjaciel Gabriel Garcia Marquez, zmarły niedawno powieściopisarz, uwielbiany przez miliony czytelników na całym świecie, czasami uwalniał się od ciężaru swojego własnego mitu i tak po prostu ponownie stawał się zwykłym, prostolinijnym Gabo. Książka ta opowiada właśnie o tych momentach. O prawdziwym Gabo, jakiego znał jedynie krąg jego najbliższych przyjaciół. To wzruszający, a czasem zaskakujący portret kolumbijskiego pisarza, od jego początków jako ambitnego dziennikarza, po wyniesienie go na ołtarze literatury, kiedy przyznano mu Literacką Nagrodę Nobla. Ponadto książka zawiera jedenaście wcześniej niepublikowanych listów napisanych przez Gabo do Plinia, jego literackiego powiernika. To dokumenty o wyjątkowej wartości, w których pisarz wyraża swoje wątpliwości, nadzieje i trudności, jakie towarzyszyły mu podczas pisania najwybitniejszych dzieł, takich jak „Sto lat samotności” czy „Jesień patriarchy”.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe