banner ad

Konkurs świąteczny #4: wygraj „Słońce Księżyc Gwiazdę” Kurta Vonneguta [ZAKOŃCZONY]

7 grudnia 2018


W czwartym konkursie świątecznym mamy dla was jedyną książkę dla dzieci Kurta Vonneguta pt. „Słońce Księżyc Gwiazda”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Mamania.

Do rozdania mamy pięć egzemplarzy książki obrazkowej, w której jeden z najwybitniejszych pisarzy amerykańskich, Kurt Vonnegut, we współpracy ze znanym projektantem graficznym i rysownikiem Ivanem Chermayeffem, przedstawił historię narodzin Jezusa Chrystusa, ale opowiedzianą z zupełnie innej perspektywy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku pierwotnie ukazała się książka „Słońce Księżyc Gwiazda”? (2) Ile dzieci wychowywał Kurt Vonnegut (łącznie biologicznych i adoptowanych)?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) w 1980 roku, (2) Vonnegutowie wychowali łącznie szóstkę dzieci: trójkę swoich oraz trójkę siostry Kurta i szwagra, którzy zmarli (siostra i szwagier mieli jeszcze czwarte dziecko, które po krótkim pobycie u Vonnegutów trafiło do dalszych krewnych ? jeśli ktoś je uwzględnił, również traktowaliśmy odpowiedź jako prawidłową).

Egzemplarze książki „Słońce Księżyc Gwiazda” otrzymują:

Natalia Kuncewicz-Maciak
Wanda Bliźnik
Marek Sobieraj
Oktawia Spychała
Marcin Bachowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu kilku dni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Konkurs świąteczny #4 ? Słońce Księżyc Gwiazda Kurta Vonneguta”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 13 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Unikalny projekt wydawniczy jednego z najpopularniejszych pisarzy naszej epoki oraz błyskotliwego projektanta graficznego i ilustratora. Najpierw powstały intrygujące ilustracje, na bazie których Vonnegut stworzył fascynującą opowieść osnutą wokół najsłynniejszych narodzin w dziejach. Oto na świat przychodzi Istota, która go stworzyła. Jaki jest ten świat? Jak go widzi niemowlę, które za moment zmieni jego losy?

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe