Konkurs świąteczny #3: wygraj „Sztuczną brodę Świętego Mikołaja” Terry’ego Pratchetta [ZAKOŃCZONY]

6 grudnia 2018


Trzeci z serii świątecznych konkursów. Tym razem proponujemy najnowszą książkę Terry’ego Pratchetta pt. „Sztuczna broda Świętego Mikołaja”, opublikowaną przez Dom Wydawniczy Rebis.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze zbiorku zawierającego niepublikowane dotąd, arcyzabawne świąteczne opowiadania dla dzieci (i nie tylko) napisane przez twórcę Świata Dysku. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Która powieść Terry’ego Pratchetta z serii Świat Dysku nawiązuje do tradycji świąt Bożego Narodzenia? Podaj jej tytuł. (2) Do ilu książek Terry’ego Pratchetta wydanych w Polsce ilustracje stworzył Mark Beech? Podaj ich tytuły.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) „Wiedźmikołaj”, (2) Do trzech: „Smoki na zamku Ukruszon”, „Odkurzacz czarownicy” oraz „Sztuczna broda Świętego Mikołaja”.

Egzemplarze książki „Sztuczna broda Świętego Mikołaja” otrzymują:

Katarzyna Neudek,
Andrzej Szoltysik,
Joanna Traczewska-Turyk.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu kilku dni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Konkurs świąteczny #3 ? Sztuczna broda Świętego Mikołaja Terry’ego Pratchetta”.
Zakończenie konkursu w środę, 12 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Czy zdarzyło ci się kiedyś pomyśleć, że Boże Narodzenie mogłoby wyglądać inaczej? Kolędy, prezenty, zimne ognie ? wszystko to już nieco… trąci nudą. Cóż więc powiesz na wielkie eksplodujące ciasto świąteczne, na paskudnego oswojonego bałwana śniegowego albo sympatyczną gadającą kuropatwę w koronie gruszy? A gdyby tak Święty Mikołaj zatrudnił się w zoo, narozrabiał w sklepie z zabawkami albo nawet został? aresztowany za włamanie?!

Zanurkuj w fantastycznie zabawny świat sir Terry?ego Pratchetta i wpadnij na świąteczną bajkową ucztę niepodobną do innych. Jedenaście opowiastek sprawi, że najpierw parskniesz, potem zakwiczysz, a wreszcie popłaczesz się ze śmiechu i już nigdy nie pomyślisz o Bożym Narodzeniu tak jak dawniej.

Terry Pratchett (1948-2015) znany jest przede wszystkim jako autor serii „Świat Dysku”. Jego powieści fantasy i science fiction doczekały się wielu adaptacji, zdobyły też liczne nagrody, w tym Carnegie Medal. W 1998 roku Pratchett został Kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego „za zasługi dla literatury”, a w roku 2008 otrzymał tytuł szlachecki. Na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów jego książek przetłumaczonych na 37 języków.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe