Do wygrania egzemplarze zbioru opowiadań Kurta Vonneguta „Gdy śmiertelnicy śpią” [ZAKOŃCZONY]

22 czerwca 2016

gdy-smiertelnicy-spia-konkurs1
Z okazji premiery niepublikowanego jeszcze w Polsce zbioru opowiadań Kurta Vonneguta zatytułowanego „Gdy śmiertelnicy śpią” wspólnie z wydawcą książki, oficyną Albatros, przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do wygrania jest pięć egzemplarzy zbioru zawierającego wczesne opowiadania autora „Rzeźni numer pięć” i „Kociej kołyski”, które w formie książki ukazały się dopiero po jego śmierci. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jaki tytuł nosi pierwsze opowiadanie, które udało się sprzedać do gazety początkującemu pisarzowi Kurtowi Vonnegutowi?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Kurt Vonnegut – Gdy śmiertelnicy śpią”.
Zakończenie konkursu w środę, 6 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: „Raport w sprawie efektu Barnhouse?a”.

Egzemplarze zbioru opowiadań „Gdy śmiertelnicy śpią” otrzymują:

Artur Kuchta,
Marek Dybała,
Magdalena Abratkiewicz,
Karolina Gil,
Jarosław Barański.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

gdy-smiertelnicy-spia-konkurs2

Kurt Vonnegut „Gdy śmiertelnicy śpią”

Opis: Inteligentna i zjadliwa proza Kurta Vonneguta inspirowała kolejne pokolenia pisarzy, w tym Dave’a Eggersa, autora przedmowy do niniejszego tomu opowiadań. W tych, do tej pory nie publikowanych, literackich klejnotach unikalny styl Vonneguta przenika specyficzne amerykańskie krajobrazy, pełne fabryk, przyczep i przydrożnych barów, oraz bohaterów, których marzenia i lęki nieustannie zmagają się z okrutną, a czasem komicznie obojętną, rzeczywistością. Oto opowieści o ludziach i maszynach, o sztuce i sztuczności, o tym, jak niespodziewana fortuna, sława lub miłość potrafią wywrócić zwykłe życie do góry nogami. Ambitny budowniczy dróg, dowódca armii buldożerów, spychczy i asfalciarek w wolnym czasie zawiaduje miniaturowymi makietami pociągów, gdy niespodziewanie do świata fantazji wkracza kobieta jego życia. Młoda stenotypistka-marzycielka odbiera telefon od zbiegłego przestępcy, który składa jej dziwną propozycję. Zrzędliwy dziennikarzyna zostaje powołany do komisji oceniającej bożonarodzeniowe reklamy – pracy, w której poznaje byłego więźnia i jest świadkiem cudu. Wdowa po hodowcy świń otrzymuje tajemnicze listy od mężczyzny z Schenectady, w których pisze o „niezdefiniowanym, słodkim bólu duszy”. Jeszcze dziwniej robi się, gdy kobieta jedzie spotkać się z nim osobiście. Ten zbiór opowiadań, to swoisty testament Vonneguta, świadectwo jego niezykłego zmysłu obserwacji i nieograniczonej wyobraźni.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać jedno z opowiadań zawartych w tomie „Gdy śmiertelnicy śpią”.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe