Do wygrania egzemplarze powieści „Jak być jednym i drugim” Ali Smith
We współpracy z Wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze nominowanej do Nagrody Bookera powieści „Jak być jednym i drugim” autorstwa Ali Smith.
Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki jednej z najważniejszych szkockich pisarek wielokrotnie wymienianej jako kandydatka do Nagrody Nobla. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.
Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek Ali Smith ukazało się do tej pory w Polsce nakładem Wydawnictwa W.A.B.? Podaj ich tytuły. (2) Kto znajduje się na zdjęciu zdobiącym okładkę powieści „Jak być jednym i drugim”?
Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Ali Smith – Jak być jednym i drugim”.
Zakończenie konkursu w piątek, 23 maja, o godzinie 23:59.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni spośród najciekawszych zdaniem naszej redakcji odpowiedzi.
Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.
Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

(fot. Laura Bielak)
Opis: Książka, za którą Ali Smith, uznawana za najwybitniejszą współczesną szkocką pisarkę, otrzymała Women’s Prize for Fiction 2015, nagrodę Goldsmiths i Costa Novel of the Year 2014.
Wartka, zamazująca granice między gatunkami rozmowa form, czasów, prawd i fikcji. Jest tu renesansowy artysta z lat sześćdziesiątych XV wieku. Jest dziecko dziecka lat sześćdziesiątych XX wieku. Dwie opowieści o miłości i niesprawiedliwości splatają się w jedną niezwykłą historię, gdzie czas staje się ponadczasowy, struktura zrywa ze schematem, wiedza przechodzi w tajemnicę, fikcja w rzeczywistość – i wszystkie przyjęte założenia dostają drugą szansę.
Powieść o wszechstronności sztuki, która wzoruje się na malarskiej technice freskowej, tworząc oryginalny literacki odpowiednik szkatułki z podwójnym dnem.
Kategoria: książkowe