Do wygrania egzemplarze „Poparzonego dziecka” Stiga Dagermana [ZAKOŃCZONY]

25 listopada 2020

Wspólnie z Wydawnictwem Poznańskim przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze powieści „Poparzone dziecko” autorstwa Stiga Dagermana.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze przesyconej silnymi emocjami powieści o namiętności, żałobie i lęku, która została uznana przez krytyków za jeden z ważniejszych głosów w skandynawskiej literaturze powojennej. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Gdzie po raz pierwszy pojawił się tekst Dagermana w tłumaczeniu na język polski? Podaj tytuł oraz datę wydania publikacji, a także imię i nazwisko autora przekładu. (2) Tytuł książki „Poparzone dziecko” zaczerpnięty został ze szwedzkiego przysłowia. Napisz, jak brzmi to przysłowie (w polskim tłumaczeniu).


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) W książce „Losy ludzkie. Antologia nowel i opowiadań szwedzkich” pod red. Zygmunta Łanowskiego z 1965 roku, autorka przekładu: Irena Wyszomirska, (2) „Poparzone dziecko lęka się ognia” (albo: „Poparzone dziecko unika ognia”).

Egzemplarze powieści „Poparzone dziecko” otrzymują:

Agnieszka Kurowska,
Piotr Ciołka,
Anna Bogdanowicz.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres e-mailowy redakcji:  konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stig Dagerman – Poparzone dziecko”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 5 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Gdy po śmierci ukochanej matki Bengt dowiaduje się o romansie ojca, duszna atmosfera w rodzinie staje się nie do zniesienia. Młodego mężczyznę dręczą obsesyjne myśli i koszmary. Wkrótce między synem, ojcem i jego – ich – kochanką narodzi się pełen napięcia miłosny trójkąt.

Powieść Stiga Dagermana w latach 40. podzieliła krytyków na dwa obozy. Jedni uznali ją za arcydzieło, inni punktowali nadmiar psychoanalizy. „Poparzone dziecko” kipi od uczuć, emocji i napięć. To rozdzierająco smutna opowieść o namiętności, nienawiści i lęku.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe