Do wygrania egzemplarze książki „Zwierzenia” Stanisława Brejdyganta [ZAKOŃCZONY]

6 maja 2023

W związku z niedawną premierą tomu „Zwierzenia” autorstwa cenionego polskiego aktora, scenarzysty i dramaturga Stanisława Brejdyganta wspólnie z Wydawnictwem W.A.B. proponujemy wam konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze najnowszej książki autora zawierającej pięć mikropowieści, które poruszają ważne społecznie tematy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku ukazała się pierwsza książka Stanisława Brejdyganta i jaki miała tytuł? (2) Wymień tytuły przynajmniej dwóch filmów lub seriali na podstawie książek, w których wystąpił Stanisław Brejdygant.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Książka miała tytuł „Testament” i ukazała się w 1967 roku, (2) Wśród filmów i seriali na podstawie książek, w których wystąpił Stanisław Brejdygant, wymienialiście: „Opowieść w czerwieni”, „Legenda Tatr”, „Wilczyca”, „Akwarium”, „Lista Schindlera”, „Sherlock Holmes i Doktor Watson” czy „Układ”.

Egzemplarze tomu „Zwierzenia” otrzymują:

Bartłomiej Rzepus,
Justyna Flakiewicz,
Michał Chojnacki.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Stanisław Brejdygant – Zwierzenia”.
Zakończenie konkursu w środę, 17 maja, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: „Zwierzenia” Stanisława Brejdyganta to książka bezkompromisowa, frapująca, odważna. Składa się z pięciu osobnych opowiadań, a właściwie mikropowieści, podejmujących takie społecznie ważne i trudne tematy jak pedofilia („Zło”), mordowanie Żydów przez Polaków w czasie wojny („Winny”), homoseksualizm („Zwierzenia policjantki”), trauma wojenna Polaków i Żydów, losy polsko-żydowskie podczas II wojny światowej i po niej („Pogrzeb lwa”), narkomania („Iść za marzeniem”). Każda z tych „mikropowieści” jest osobną historią, osobnym „zwierzeniem”, utrzymanym w innej tonacji stylistycznej, gdzie język każdego z opowiadań dostosowany jest do tematu i do tożsamości narratora/bohatera.

Jednocześnie w tle „Zwierzeń” mamy XX-wieczną historię Polski pokazaną z niemartyrologicznej perspektywy, a książka może stać się kolejnym głosem w dyskusji o ukrywane zachowania seksualne księży, w tym pedofilię, czy o polski antysemityzm inspirowany katolicką propagandą.


Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe