Do wygrania egzemplarze książki „Zbawienie na Sand Mountain”! [ZAKOŃCZONY]

20 kwietnia 2016

zbawienie_na_sand_mountain_konkurs
Wspólnie z wydawnictwem Czarne przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze premierowej książki opublikowanej w serii Amerykańska – „Zbawienie na Sand Mountain. Nabożeństwa z wężami w południowych Appalachach” Dennisa Covingtona.

Trzy egzemplarze książki opisującej jedną z najmniej znanych i tajemniczych twarzy południa Ameryki ? kościoły wężowników ? rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Jak nazywał się amerykański kaznodzieja, który jako pierwszy zaczął używać podczas nabożeństw jadowitych węży, i co było powodem jego śmierci?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Zbawienie na Sand Mountain”.
Zakończenie konkursu w środę, 4 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: George Went Hensley, powodem jego śmierci było ukąszenie przez węża.

Egzemplarze książki „Zbawienie na Sand Mountain” otrzymują:

Dorota Dołęgowska,
Mirosław Mrozek,
Patryk Kosiorek.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

zbawienie_na_sand_mountainDennis Covington „Zbawienie na Sand Mountain. Nabożeństwa z wężami w południowych Appalachach”

Opis: Reportaż ujawniający działalność kościołów wężowników. Członkowie tych zborów, założonych w latach 20. XX wieku, wierzą w namaszczenie przez Ducha Świętego i spotykają się w ustronnych miejscach, by w czasie nabożeństw brać do rąk śmiertelnie niebezpieczne węże: grzechotniki, żmije czy kobry. W swej niewzruszonej wierze piją również strychninę, mówią językami, wypędzają demony, głoszą proroctwa i uzdrawiają. A wszystko to przy ogłuszającej muzyce i spontanicznych pieśniach chwalących Pana. Dennis Covington, reporter „New York Timesa”, trafił przypadkiem na proces jednego z kapłanów „ludzi od węży” oskarżonego o zamordowanie swojej żony. Mężczyzna zmusił ją do tego, by włożyła rękę do klatki pełnej jadowitych węży. Pełen fascynacji i strachu Covington postanawia wkroczyć w hermetyczny świat wężowników, w którym ekstremalna wiara miesza się ze śmiercią, a cuda wydają się na wyciągnięcie ręki.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe