Do wygrania egzemplarze książki „Wiersze przychodzą późno” Margaret Atwood [ZAKOŃCZONY]

10 marca 2023

Z okazji polskiej premiery tomu poetyckiego „Wiersze przychodzą późno” Margaret Atwood w tłumaczeniu Jerzego Jarniewicza wspólnie z Wydawnictwem Świat Książki przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki zawierającej wiersze bestsellerowej powieściopisarki, autorki „Opowieści podręcznej” – dzieła, które stało się kulturowym fenomenem. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: W którym roku i w jakim nakładzie ukazał się debiutancki tomik wierszy Margaret Atwood?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Debiutancki tomik wierszy Margaret Atwood ukazał się w 1961 roku w nakładzie 220 egzemplarzy.

Egzemplarze książki „Wiersze przychodzą późno” Margaret Atwood otrzymują:

Andrzej Wojtasik,
Michał Pilawski,
Sylwia Myszkowska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1 tygodnia (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Margaret Atwood – Wiersze przychodzą późno”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 19 marca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Najnowszy tom poezji znanej w świecie, wielokrotnie nagradzanej autorki bestsellerów Margaret Atwood, w przekładzie laureata Nagrody Literackiej Nike profesora Jerzego Jarniewicza.

W pierwszym od ponad dekady zbiorze poezji, zatytułowanym „Wiersze przychodzą późno”, Margaret Atwood porusza tematy miłości, straty, przemijania, natury i… zombie. Mimo że dotyka tak wielu zagadnień, wiersze mają ton osobisty, introspektywny. Utwór po utworze odzwierciedlają jej niezwykłą wyobraźnię i nieustępliwy zmysł obserwacji, odmalowując krajobrazy życia doświadczanego z troską i wyczuciem.

Choć wiele osób zna Margaret Atwood przede wszystkim z przełomowych, bestsellerowych powieści („Opowieść podręcznej”, „Testamenty”, „Oryks i Derkacz”), to od początku pisarskiej kariery należała do najbardziej wpływowych współczesnych poetek. Jest jedną z niewielu osób docenianych zarówno za osiągnięcia poetyckie, jak i prozatorskie.


Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe