Do wygrania „Autobiografia” Andrzeja Panufnika [ZAKOŃCZONY]

14 maja 2014

panufnik-konkurs
Wraz z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze „Autobiografii” Andrzeja Panufnika, która ukazała się pod patronatem Booklips.pl.

Pięć egzemplarzy autobiografii światowej sławy polskiego kompozytora i dyrygenta rozlosujemy wśród tych, którzy prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Który polski pisarz jest autorem słów kończących trzyczęściową „Symfonię pokoju” Andrzeja Panufnika? Podaj jego imię i nazwisko.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem „Autobiografia Panufnika”.
Zakończenie konkursu w czwartek, 29 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty! Prawidłowa odpowiedź brzmi: Jarosław Iwaszkiewicz.

Egzemplarze „Autobiografii” Panufnika otrzymują:

Monika Samsel-Chojnacka
Norbert Wójtowicz
Barbara Guździoł
Daria Górska
Maciej Pęksa.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2-3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu.

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

autobiografia-panufnikaAndrzej Panufnik „Autobiografia”

Opis: Tu przez ćwierć wieku od ucieczki kompozytora jego muzyka była zakazana, a on szkalowany. Także dziś lepiej zna go Anglia niż Polska, za którą tęsknił pół życia i której dedykował większość utworów. Gdy był dzieckiem, jego matka wyśniła spotkanie z angielską królową. Pod koniec życia jako pierwszy polski artysta otrzymał z rąk Elżbiety II tytuł szlachecki. Syn skrzypaczki i lutnika muzykę dostał w genach, a od losu talent. Przed wojną zdążył skończyć konserwatorium i wyjechać po nauki do mistrzów w Wiedniu, Paryżu i Londynie. Wrócił, by opiekować się rodziną. Okupację przeżył, grając z Witoldem Lutosławskim w kawiarniach i komponując patriotyczne pieśni (m.in. Warszawskie dzieci). Po wojnie rzucił się w wir odbudowy życia filharmonicznego. Władza ludowa hołubiła go i uważała za najlepszego kompozytora, ale nie pozwalała mu komponować tak, jak chciał. W połowie życia wybrał wolność na emigracji. Pisał na zamówienie m.in. Yehudiego Menuhina i znakomitych orkiestr: Londyńskiej, Bostońskiej i Chicagowskiej.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe