Wygraj podwójne wejściówki na warszawski seans filmu „Miedzy dwoma światami” [ZAKOŃCZONY]

3 czerwca 2022

Z okazji kinowej premiery filmu „Miedzy dwoma światami” z Juliette Binoche, nakręconego na podstawie książkowego reportażu Florence Aubenas, wspólnie z dystrybutorem Aurora Films przygotowaliśmy konkurs.

Do rozdania mamy dziesięć podwójnych wejściówek na seans filmu „Miedzy dwoma światami” w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wejściówki można wykorzystać w terminie od 7 do 23 czerwca zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Reżyserem filmu „Miedzy dwoma światami” jest pisarz Emmanuel Carrère. Oprócz licznych książek znanych dobrze polskim czytelnikom zrealizował on jako reżyser jeszcze jeden fabularny film. Jaki jest jego tytuł?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie brzmi: „Wąsy” (niektórzy podawali również „Powrót do Kotielnicz”, jednak był to film dokumentalny, a nie fabularny). 

Podwójne wejściówki otrzymali:

Agata Baca,
Kamilla Gryszel,
Mariola Fijałkowska,
Magdalena Zając,
Piotr Lewandowski,
Artur Bachański,
Kinga Dembińska,
Zuzanna Góźdź,
Ewa Ułanowicz,
Barbara Krawczyk.

Nagrody zostały przekazane laureatom.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Między dwoma światami – premiera w kinie”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 6 czerwca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Ceniona pisarka Marianne Winkler (Juliette Binoche) swoją najnowszą książkę planuje poświęcić sytuacji społecznej na północy Francji, która jest następstwem globalnego kryzysu ekonomicznego. Chcąc poznać problem od podszewki, kobieta udaje się do portowego Caen, gdzie incognito zatrudnia się jako sprzątaczka.

Im bardziej zagłębia się w świat ciężkiej, słabo płatnej pracy, tym więcej dowiaduje się o życiu ludzi, którzy imając się różnych tymczasowych zajęć, desperacko próbują związać koniec z końcem. Niepewność zatrudnienia, brak ubezpieczenia i lęk przed tym, co przyniesie jutro, to tylko niektóre z problemów, jakim musi stawić czoła spora grupa francuskich obywateli, o których system najwyraźniej zapomniał. Marianne będzie musiała się także zmierzyć z pytaniem o etykę własnej pracy, zwłaszcza że jedna z kobiet, z którą nawiązuje bliższe relacje, zaczyna coś podejrzewać.

Film staje się wciągającym studium społecznych nierówności i przejmującą opowieścią o ludziach zepchniętych na margines. Historią robiącą tym większe wrażenie, że w większość ról, obok Binoche, wcielili się naturszczycy.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: filmowe