Wygraj płyty DVD z filmem „Ostatni pojedynek” w reżyserii Ridleya Scotta [ZAKOŃCZONY]

27 marca 2022

Z okazji premiery płytowego wydania filmu „Ostatni pojedynek” w reżyserii Ridleya Scotta wspólnie z dystrybutorem Galapagos Films przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy płyty DVD z filmem „Ostatni pojedynek”, opartym na autentycznych wydarzeniach opisanych w książce historycznej pod tym samym tytułem autorstwa Erika Jagera. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kiedy dokładnie odbył się tytułowy „Ostatni pojedynek” pomiędzy de Carrougesem i Le Grisem? Podaj dokładną datę (dzień, miesiąc i rok). (2) Czy znasz jakieś ekranizacje w reżyserskim dorobku Ridleya Scotta? Wymień przynajmniej trzy.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Tytułowy „Ostatni pojedynek” pomiędzy de Carrougesem i Le Grisem odbył się 29 grudnia 1386 roku. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie ekranizacje, jak: „Pojedynek” (1977), „Marsjanin” (2015), „Łowca androidów” (1982), „Naciągacze” (2003), „Hannibal” (2001),”Robin Hood” (2010) czy „Dom Gucci” (2021).

Egzemplarze płyt DVD z filmem „Ostatni pojedynek” otrzymują:

Sylwia Bednarska,
Mirosław Hołubiuk,
Agnieszka Popiołek.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Ostatni pojedynek – premiera na Blu-Ray i DVD”.
Zakończenie konkursu w środę, 6 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Zmuszający do myślenia dramat w reżyserii Ridleya Scotta. Akcja filmu rozgrywa się w XIV-wiecznej Francji i opowiada historię kobiety, która odważyła się oskarżyć przyjaciela męża Jacquesa Le Grisa o brutalną napaść. Teraz Jean de Carrouges, aby potwierdzić słowa żony, musi stoczyć z Le Grisem pojedynek na śmierć i życie, a zwycięzcą może zostać tylko ten, kto w oczach Boga mówi prawdę. Na szali położono trzy życia – zadecyduje ostatni pojedynek. W filmie występują Jodie Comer, Matt Damon i Adam Driver. W rolę intrygującego sojusznika Le Grisa, hrabiego d’Alençona, wcielił się Ben Affleck.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: filmowe