Wygraj płyty DVD z filmem „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”! [ZAKOŃCZONY]

27 maja 2017


Z okazji premiery płytowego wydania na 4K Ultra HD, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” wspólnie z dystrybutorem Galapagos Films przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy pięć płyt DVD z filmem „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozgrywającym się w magicznym świecie stworzonym przez J.K. Rowling na kilkadziesiąt lat przed narodzinami Harry’ego Pottera. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: W którym roku Newton Scamander wydał swoją książkę „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i nakładem jakiego wydawnictwa? Uwaga! Chodzi nam o rok i wydawnictwo w fikcyjnym świecie Harry’ego Pottera, a nie w naszej rzeczywistości.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.
Zakończenie konkursu w piątek, 9 czerwca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Newton Scamander wydał swoją książkę w 1927 roku nakładem wydawnictwa Książnica Obskurus.

Egzemplarze płyt DVD z filmem „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” otrzymują:

Zuzanna Pawlaczyk,
Krystian Ozon,
Dorota Bogucka,
Mateusz Krasny,
Anna Mielczarek.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres, numer telefonu) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Opis dystrybutora: Odkryj nową historię ze Świata Magii J.K. Rowling ? „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” ? na 4K Ultra HD Blu-ray?, Blu-ray 3D?, Blu-ray? i DVD! Spektakularna produkcja Warner Bros. przenosi widzów do nieznanej dotąd ery świata czarodziejów J. K. Rowling, sprzed czasów Harry?ego Pottera?. W głównej roli magizoologa Newta Scamandera ? zdobywca Oscara Eddie Redmayne. Reżyserii podjął się David Yates, odpowiedzialny za sukces 4 ostatnich części filmowej sagi „Harry Potter”.

Jest rok 1926. Tajemnicza moc sieje spustoszenie na ulicach Nowego Jorku, grożąc odkryciem społeczności czarodziejów i ujawnieniem ich tożsamości organizacji Powtórzmy Salem, fanatycznemu odłamowi niemagów (tj. amerykańskich mugoli) zdeterminowanemu, aby się ich pozbyć. Na dodatek, po rozpętaniu piekła w Europie, potężnemu czarnoksiężnikowi ? Gellertowi Grindelwaldowi, udało się zbiec, a jego obecne miejsce pobytu jest nieznane.

Nieświadomy narastającego napięcia Newt Scamander przyjeżdża do miasta na zakończenie swojej wyprawy dookoła świata, mającej na celu zebranie informacji o magicznych stworzeniach i ocalenie ich. Niektóre z nich są ukryte w czeluściach jego niepozornej skórzanej walizki. Jednak do prawdziwego nieszczęścia dochodzi, kiedy niczego niepodejrzewający niemag, Jacob Kowalski, przypadkowo wypuszcza niektóre zwierzęta Newta. To poważne naruszenie Kodeksu Tajności, które wykorzystuje była aurorka Tina Goldstein, upatrując w tym swojej szansy na odzyskanie posady. Sprawy przyjmują niekorzystny obrót, kiedy Percival Graves, tajemniczy dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Czarodziejów w MKSZA (Magiczny Kongres Stanów Zjednoczonych Ameryki, ang. MACUSA) zaczyna podejrzewać zarówno Newta, jak i Tinę.

Newt i Tina, którzy od tej pory działają wspólnie, a także siostra Tiny, Queenie, i ich nowy przyjaciel ? niemag Jacob, tworzą grupę osobliwych bohaterów, którzy muszą odzyskać zaginione zwierzęta Newta, zanim stanie im się krzywda. Jednak stawka jest wyższa niż tych czworo outsiderów jest to sobie w stanie wyobrazić ? na ich drodze stają siły ciemności, które mogą popchnąć światy czarodziejów i niemagów do wojny.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to scenopisarski debiut J.K. Rowling, autorki siedmiu niezwykłych książek o Harrym Potterze, które stały się kanwą największej w historii kina filmowej sagi. Inspiracją dla scenariusza stał się opisany w powieściach o młodym czarodzieju podręcznik autorstwa Newta Scamandera, z którego uczniowie korzystali w Hogwarcie, zgłębiając tajniki opieki nad magicznymi stworzeniami.

Oprócz Eddiego Redmayne’a w filmie wystęują: Katherine Waterston jako Tina, Dan Fogler, laureat nagrody Tony jako Jacob, Alison Sudol w roli siostry Tiny, Queenie, Ezra Miller jako Credence, dwukrotnie nominowana do Oscara Samantha Morton jako Mary Lou Barebone, zdobywca Oscara Jon Voight w roli Henry?ego Shawa Seniora, Carmen Ejogo jako Seraphina Picquery oraz Colin Farrell w roli Percivala Gravesa.

W polskiej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli: Maciej Zakościelny (Newt Scamander), Lidia Sadowa (Tina Goldstein), Marieta Żukowska (Queenie Goldstein), Arkadiusz Jakubik (Jacob Kowalski), Anna Dereszowska (Seraphina Picquery), Marcin Dorociński (Percival Graves), Katarzyna Kwiatkowska (Mary Lou Barebone), Józef Pawłowski (Credence Barebone) i Marek Lewandowski (Henry Shaw Senior).

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: filmowe