Wygraj płyty DVD z filmem „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” [ZAKOŃCZONY]

15 kwietnia 2019


W związku z premierą na płytach Blu-ray i DVD filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” wspólnie z dystrybutorem Galapagos Films przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy cztery płyty DVD z pełnym rozmachu filmem Disneya, który zainspirowany został opowiadaniem E.T.A. Hoffmanna, z muzycznymi motywami zaczerpniętymi z baletu Piotra Czajkowskiego, a także nowymi wątkami, postaciami i fantastycznymi światami. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) W którym roku po raz pierwszy ukazało się opowiadanie E.T.A. Hoffmanna „Dziadek do orzechów i Król Myszy”? (2) Jak nazywa się polska reżyserka, która sfilmowała „Dziadka do orzechów”?

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedzi brzmią: (1) Opowiadanie „Dziadek do orzechów i Król Myszy” pierwszy raz ukazało się w 1816 roku, (2) Polską reżyserką, która sfilmowała „Dziadka do orzechów” była Halina Bielińska.

Egzemplarze płyty DVD z filmem „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” otrzymują:

Marta Nocoń,
Szymon Kownacki,
Dorota Chęcińska,
Leszek Wesołowski.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Dziadek do orzechów i cztery królestwa ? premiera na DVD i Blu-Ray”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Oto kolejna, po „Pięknej i Bestii”, filmowa adaptacja klasycznej baśni zrealizowana przez Studio Disney. Na początku była mroczna baśń „Dziadek do orzechów i król myszy” napisana przez niemieckiego pisarza i poetę romantycznego Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna, prekursora powieści grozy i horrorów. Opowiadanie o dziewczynce, która otrzymała w prezencie świątecznym tytułowego dziadka do orzechów zaangażowanego w wojnę z królem myszy, zainteresowało samego Aleksandra Dumasa, który przełożył tę historię na język francuski. W tej złagodzonej wobec pierwowzoru wersji, „Dziadka do orzechów” poznał rosyjski twórca Piotr Czajkowski i skomponował jeden z najsłynniejszych baletów, który wystawiany był na scenach całego świata. Baśń została też kilkanaście razy przeniesiona na ekran.

Najnowsza wersja nosi tytuł „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Główną bohaterką historii jest Klara, która otrzymuje tajemniczy prezent pozostawiony jej przez zmarłą matkę i wyrusza w podróż do magicznej krainy. Tam odkryje swój największy skarb ? moc, dzięki której może zmieniać świat. Film czerpie zarówno z opowiadania E.T.A. Hoffmanna, jak i baletu Piotra Czajkowskiego, a jednocześnie jest fascynującą historią z nowymi wątkami, postaciami i fantastycznymi światami. Jest majestatycznie. Jest magicznie. Są myszy i Cukrowa Wróżka, ale to nie jest „Dziadek do orzechów” jakiego znacie.

W główne postaci wcieliły się gwiazdy pierwszej wielkości: Keira Knightley (Cukrowa Wróżka), Helen Mirren (Matka Cyrkonia) Mackenzie Foy (Klara) i Morgan Freeman (Drosselmeyer). Reżyserii gigantycznego widowiska podjęli się twórcy, którzy mają na swoim koncie wiele popularnych produkcji, w tym znakomite filmy dla młodych widzów: Lasse Hallström (cykl klasycznych już filmów o dzieciach z Bullerbyn) i Joe Johnston („Jumanji”).

Drugi i trzeci plan to również nietuzinkowe postaci. Wykorzystanie w ścieżce dźwiękowej muzyki z baletu Piotra Czajkowskiego zaowocowało zaproszeniem na plan jednej z najsłynniejszych amerykańskich tancerek baletowych ? Misty Copeland, która wcieliła się w rolę Baleriny. Tytułowego dziadka do orzechów, a właściwie żołnierza Filipa, zagrał Jayden Fowora-Knight („Player One”), natomiast ojca Klary ? Matthew Macfadyen („Duma i uprzedzenie”).

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: filmowe