Wygraj płyty DVD z ekranizacją „Diuny” Franka Herberta [ZAKOŃCZONY]

18 lutego 2022

Wspólnie z dystrybutorem Galapagos Films przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze płyt DVD z ekranizacją „Diuny” w reżyserii Denisa Villeneuve’a.

Do rozdania mamy trzy płyty DVD z wysokobudżetowym filmem nakręconym na podstawie epickiej powieści Franka Herberta, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i widzów w kinach na całym świecie. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Film w reżyserii Denisa Villeneuve’a nie jest pierwszą ekranizacją książki Franka Herberta otwierającej cykl o Diunie. Ile ekranizacji tej konkretnie powieści powstało wcześniej i kto je wyreżyserował? (2) Dlaczego Fremeni, mieszkańcy pustynnej planety Arrakis, na której rozgrywa się akcja „Diuny”, mieli oczy zabarwione na niebiesko?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Powstały dwie ekranizacje książki Franka Herberta otwierającej cykl o Diunie: film „Diuna” z 1984 roku w reżyserii Davida Lyncha oraz miniserial „Diuna” z 2000 roku w reżyserii Johna Harrisona. (2) Fremeni mieli oczy zabarwione na niebiesko, ponieważ spożywali substancję zwaną przyprawą lub melanżem, pozyskiwaną na planecie Arrakis.

Egzemplarze płyt DVD z ekranizacją „Diuny” otrzymują:

Michalina Wyciślik,
Daniel Iwański,
Weronika Piwońska.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Diuna na 4K Ultra HD Blu-Ray, Blu-Ray 3D, Blu-Ray i DVD”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 28 lutego, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Hit kinowy 2021 roku! Wizualno-muzyczne arcydzieło z gwiazdorską obsadą. Diuna to widowiskowa ekranizacja kultowej powieści Franka Herberta przedstawiająca dzieje krainy Arrakis, zwanej Diuną. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety zostało bowiem ukartowane.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: filmowe