Wygraj egzemplarze płyt DVD z filmem „Wróg doskonały” [ZAKOŃCZONY]

16 grudnia 2021

Z okazji premiery na płytach DVD i platformach VOD filmu „Wróg doskonały”, nakręconego na podstawie powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”, wspólnie z dystrybutorem Best Film zorganizowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy płyty DVD z pełnym narastającego napięcia psychologicznym thrillerem, który jest debiutem Tomasza Kota w zagranicznej produkcji. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile książek Amélie Nothomb doczekało się pełnometrażowych ekranizacji? Wymień tytuły tych publikacji. (2) Jakie wydawnictwo i w którym roku opublikowało w Polsce powieść „Kosmetyka wroga”, na podstawie której nakręcono film „Wróg doskonały”?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) Pełnometrażowych ekranizacji doczekały się cztery książki: „Higiena mordercy”, „Z pokorą i uniżeniem”, „Ani z widzenia, ani ze słyszenia”, „Kosmetyka wroga” (Jak się okazuje, to pytanie przysporzyło wam niemałych problemów), (2) „Kosmetykę wroga” opublikowało w Polsce Wydawnictwo Muza w 2002 roku.

Egzemplarze płyt DVD z filmem „Wróg doskonały” otrzymują:

Tomek Rodak,
Jakub Tomczyński,
Alina Kowal.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Wróg doskonały – premiera na VOD i DVD”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 26 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis dystrybutora: Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot. Początkowo ich rozmowa zdaje się być zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki. Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie…

„Wróg doskonały” to 88 minut mistrzowsko narastającego napięcia oraz znakomity debiut Tomasza Kota w zagranicznej produkcji i psychologicznym thrillerze. To również zaskakująca i wciągająca adaptacja powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”, której podjął się hiszpański reżyser Kiké Maíllo. Światowa premiera filmu miała miejsce na 53. MFF w Sitges.

Tematy: , , , ,

Kategoria: filmowe