Wygraj egzemplarze płyt DVD z ekranizacją „Śmierci na Nilu” w reżyserii Kennetha Branagha [ZAKOŃCZONY]

2 września 2022

W związku z premierą płytowego wydania filmu „Śmierć na Nilu”, który Kenneth Branagh zrealizował na podstawie ponadczasowej powieści Agathy Christie, we współpracy z dystrybutorem Galapagos Films przygotowaliśmy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy płyty DVD ze stylową adaptacją kryminału, w której wystąpiła plejada gwiazd, m.in. Kenneth Branagh, Gal Gadot, Tom Bateman, Rose Leslie, Armie Hammer, Letitia Wright czy Russell Brand. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Agatha Christie to nie jedyna pisarka, której dzieła Kenneth Branagh przenosił na ekran jako reżyser. Czy znasz jeszcze jakieś inne ekranizacje przez niego zrealizowane (poza „Śmiercią na Nilu” i „Morderstwem w Orient Expressie”)? (2) Oprócz powieści „Śmierć na Nilu” z Herkulesem Poirot Agatha Christie napisała jeszcze jeden utwór zatytułowany w ten sam sposób. Kto był jego głównym bohaterem? Podaj imię i nazwisko.


Konkurs rozstrzygnięty. W odpowiedzi na pytanie (1) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Frankenstein”, „Henryk V”, „Artemis Fowl”, „Jack Ryan: Teoria chaosu” czy „Kopciuszek”. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (2) brzmi: Parker Pyne.

Egzemplarze płyt DVD z filmem „Śmierć na Nilu” otrzymują:

Marta Synal,
Paweł Rafałowicz,
Karolina Kutera.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie: „Śmierć na Nilu – premiera na DVD”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 12 września, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Niezawodny belgijski detektyw Hercules Poirot (Kenneth Branagh) planuje spędzić egzotyczne egipskie wakacje na pokładzie luksusowego parowca. Jednak, gdy ponure zdarzenia przerywają sielankowy nastrój miodowego miesiąca pewnej pary, jego podróż zamienia się w gorączkowe poszukiwania mordercy.

Osadzona w pustynnej scenerii „Śmierć na Nilu”, zachwycająca widokiem piramid i gwiazdorską obsadą, to adaptacja klasycznej powieści Agathy Christie. Mroczna opowieść o obsesyjnej miłości i zazdrości wije się zagadkowo niczym rzeka, nie pozwalając widzom odgadnąć zakończenia aż do szokującego finału.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: filmowe