Batman: Zabójczy żart

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: Brian Bolland
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: marzec 2012
Tytuł oryginału: Batman: The Killing Joke
Rok wydania oryginału: 1988
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Liczba stron: 64
ISBN 978-83-237-4762-8

(nakład wyczerpany)

Opis:

Jeden zły dzień ? według wiecznie szczerzącego zęby zbrodniarza, znanego jako Joker, tylko tyle dzieli człowieka zrównoważonego psychicznie od szaleńca. Zwolniony z azylu Arkham przestępca planuje udowodnić swą obłąkaną tezę. Posłuży się w tym celu najlepszym policjantem w Gotham City, komisarzem Jimem Gordonem, i jego błyskotliwą i piękną córką Barbarą.

Ale Joker nie zawsze był taki, jakim go znamy. Zanim stał się Księciem Zbrodni, zanim jeden fatalny dzień nie oszpecił mu twarzy i nie wypaczył umysłu na zawsze, był jednym z ludzi, których ochronie Mroczny Rycerz poświęcił swe życie ? był zwyczajnym człowiekiem.

Jakie wydarzenia doprowadziły do transformacji przeciętnego obywatela w największe wcielenie zła, jakie kiedykolwiek grasowało po ulicach Gotham City? Czy Batman powstrzyma plan Jokera i nie dopuści do tego, by komisarz Gordon i jego córka zostali wciągnięci w krąg morderczego szaleństwa? Czy dwóm odwiecznym wrogom uda się zakończyć odwieczny pojedynek, zanim będzie za późno?

Legendarny scenarzysta Alan Moore w dziełach „Strażnicy” i „V jak Vendetta” stworzył nową jakość komiksu superbohaterskiego. W albumie „Batman: Zabójczy żart” ukazuje genezę największego komiksowego łotra ? Jokera ? i na zawsze zmienia świat Batmana.

„Zabójczy żart „? komiks, który należy do klasyki gatunku ? ukazuje się po raz pierwszy w Polsce z nowymi kolorami, zgodnymi z autorską wizją rysownika Briana Bollanda.

Materiały o komiksie:

„Skąd wziął się Joker” – recenzja komiksu
„Batman: Zabójczy żart” w marcu! – zapowiedź

Przykładowe plansze: