banner ad
Wsi moja sielska, diabelska

Wsi moja sielska, diabelska

20 listopada 2011

„Niezwykły to komiks. Pięknymi ilustracjami Tony Sandoval odmalowuje w nim koszmar, który niejednemu pochłaniaczowi horrorów nakazałby załkać nocą w poduszkę.” – recenzja komiksu „Wybryki Xinophixeroxa” Tony’ego Sandovala.

Przeczytaj całość

Gdańskie makabreski, czyli jak Czerwony Kapturek został kanibalem

Gdańskie makabreski, czyli jak Czerwony Kapturek został kanibalem

17 listopada 2011

„?Fatum? to zbiór dziesięciu kryminalnych opowieści sprzed trzystu lat o mniejszych lub większych występkach ówczesnych mieszczan, żyjących według specyficznie pojmowanego kodeksu moralności. A wszystko przedstawione w realiach barokowego Gdańska.” – recenzja zbioru opowiadań „Fatum” autorstwa Piotra Rowickiego.

Przeczytaj całość

Cztery macki apokalipsy

Cztery macki apokalipsy

15 listopada 2011

„Pewnego dnia China Miéville wychylił galon atramentu wyciśniętego z tysięcy książek, zmetabolizował zawartą w nich wiedzę, przefiltrował ją przez swoją nieokiełznaną wyobraźnię, a następnie zasiadł do komputera. Efekt tych zabiegów ma 600 stron i zwie się 'Kraken’.” – recenzja powieści „Kraken” China Miéville.

Przeczytaj całość

Wejść w umysł agenta chaosu

Wejść w umysł agenta chaosu

13 listopada 2011

„Nakładem wydawnictwa Egmont ukazał się komiks, który w ciągu trzech lat od premiery uzyskał status kultowego.” – recenzja komiksu „Joker” Briana Azzarello i Lee Bermejo.

Przeczytaj całość

W piekle gorzej nie będzie

W piekle gorzej nie będzie

10 listopada 2011

„Lasciate ogni speranza, Palahniuk schodzi wprost do Piekła. Jego własny Dante ma postać pulchnej, rezolutnej trzynastolatki, a pobyt w Infernum bywa całkiem zabawny. Niemal tak zabawny jak martwy płód w stroju klauna.” – recenzja powieści „Potępieni” Chucka Palahniuka.

Przeczytaj całość

PRL dzieciństwem pisany

PRL dzieciństwem pisany

8 listopada 2011

„Nebraska jest ostatnią nazwą, jaką można by nadać blokowisku z czasów PRL-u. Ale zakochane w Ameryce, osiedlowe dzieciaki wcale się tym nie przejmowały, chlapiąc po murach farbą olejną to, co dyktowały im marzenia.” – recenzja powieści „Obrazki z Nebraski” Grażyny Treli.

Przeczytaj całość

Okruchy pamięci

Okruchy pamięci

6 listopada 2011

„Ludzie, wydarzenia i miejsca, które odeszły w przeszłość zapełniają strony opowiadań Luisa Sepúlvedy, które ukazały się nakładem Noir Sur Blanc.” – recenzja książki „Lampa Aladyna i inne opowiadania na przekór niepamięci” Luisa Sepúlvedy

Przeczytaj całość

Sentymentalny Hollywood na speedzie

Sentymentalny Hollywood na speedzie

3 listopada 2011

„Część wielbicieli Palahniuka może w trakcie lektury tej książki zastanawiać się czy ich ulubieniec się starzeje czy też może pozwolił przemówić sentymentaliście, jakiego nawet największy cynik skrywa gdzieś w kieszonce na piersi.” – recenzja książki „Powiedz wszystko” Chucka Palahniuka.

Przeczytaj całość

Bóg to stary gringo, który nas lubi

Bóg to stary gringo, który nas lubi

1 listopada 2011

„Uwielbiacie niepoprawnych złośliwców, gburowatych tetryków i wszelkiej maści innych ponuraków? Poznajcie Lincolna ? skrzyżowanie Walta Kowalskiego, Smerfa Marudy z Lucky Luke?m w jednym.” – recenzja komiksu „Lincoln” Oliviera, Jérôme’a i Anne-Claire Jouvray.

Przeczytaj całość

Tajemnica ma oblicze golden retrievera

Tajemnica ma oblicze golden retrievera

29 października 2011

„Koontz żadnej rewolucji nie czyni. Powieść nie dorównuje poziomem „Złemu miejscu” czy „Opiekunom”, ale uszyta jest sprawnie.” – recenzja książki „Mroczne popołudnie” Deana Koontza.

Przeczytaj całość

Przygodowa powieść gnostyczna

Przygodowa powieść gnostyczna

26 października 2011

„Czy jest coś bardziej szablonowego niż morderstwo, znudzony śledczy i zagadkowa ofiara? A jednak? Już styl i beznamiętność narracji sugerują, że nic tutaj nie mieści się w konwencji.” – recenzja książki „Syn człowieczy” Yi Muny?la.

Przeczytaj całość

Rozbrajanie Bułhakowa

Rozbrajanie Bułhakowa

24 października 2011

„Bułhakow w wersji komiksowej, w dodatku spod rąk rosyjskich twórców! Tak, to może być coś tajemniczego, wściekłego i romantycznego jak sama Matiuszka Rassija. Dopiero potem pojawia się pytanie: Czy ?Mistrza i Małgorzatę? z wszystkimi niuansami można skompresować na 120 stronach ilustrowanej opowieści?” – recenzja komiksu „Mistrz i Małgorzata” Miszy Zasławskiego i Askolda Akiszyna.

Przeczytaj całość

Śledztwo, które ciągnie się jak makaron

Śledztwo, które ciągnie się jak makaron

19 października 2011

„Podobnie jak to czynili Sjöwall i Wahlöö, Edwardson porusza w „Wołaniu z oddali” problemy społeczne dręczące Szwecję.” – recenzja książki „Wołanie z oddali” ?ke Edwardsona.

Przeczytaj całość

Zło w ciemności

Zło w ciemności

17 października 2011

„Czai się gdzieś tam, nie wiadomo dokładnie czym jest, nie wiadomo dokładnie gdzie się chowa, nie wiadomo tak naprawdę do czego jest zdolne. Wiadomo tylko, że jest zły.” – recenzja komiksu „Kraken” Antonio Segury i Jordi Berneta

Przeczytaj całość

Wolski niczym Gaiman

Wolski niczym Gaiman

15 października 2011

„Gdyby Neil Gaiman żył w kraju nad Wisłą, to nazywałby się Marcin Wolski. Swoją najnowszą powieścią, „Doktor Styks”, łódzki pisarz udowadnia, że należy do czołówki polskich prozaików.” – recenzja powieści „Doktor Styks” Marcina Wolskiego

Przeczytaj całość

Tylko Włoch zrozumie Włocha

Tylko Włoch zrozumie Włocha

11 października 2011

„John Fante miał to szczęście i nieszczęście w życiu, że dla świata odkrył go Charles Bukowski.” – recenzja powieści Johna Fantego „Bractwo winnego grona”

Przeczytaj całość

Chłodno, mrocznie, po norwesku

Chłodno, mrocznie, po norwesku

9 października 2011

„Norwegia, piątek trzynastego, temperatura poniżej zera, makabryczne morderstwo… – już wystarczy, aby ściąć krew w żyłach.” – recenzja kryminału „Mężczyzna w oknie” Kjella Oli Dahla.

Przeczytaj całość

Podróż do wnętrza książki

Podróż do wnętrza książki

4 października 2011

„Olga Tokarczuk zaprasza czytelnika do wspólnej wędrówki w głąb tekstu ?Lalki? Bolesława Prusa, oferując swoje usługi jako przewodniczki.” – recenzja książki „Lalka i perła” Olgi Tokarczuk

Przeczytaj całość

Szelki czyli Siedem po polsku II

Szelki czyli Siedem po polsku II

1 października 2011

„Kapitan Michał Pawluk, policjant, który skrywa przed światem fakt, że jest transwestytą, powraca w drugim tomie trylogii 'Sz.'” – recenzja komiksu „Szelki” Jerzego Szyłaka i Wojciecha Stefańca.

Przeczytaj całość

Taka emfaza się nie zdarza?

Taka emfaza się nie zdarza?

27 września 2011

„Wszyscy wiemy, że Francuzi mają skłonność do emfazy, ale Guillaume Musso ? współczesny pisarz francuski ? nadużywa jej tak samo jak naszej cierpliwości.” – recenzja książki „Kim byłbym bez ciebie?” Guillaume Musso.

Przeczytaj całość