Sztuczna inteligencja zobrazowała, jak wyglądaliby bohaterowie sagi o Harrym Potterze, gdyby opisał ich Fiodor Dostojewski

11 grudnia 2022

Sieć neuronowa Midjourney została poproszona o przedstawienie bohaterów z sagi o Harrym Potterze w taki sposób, jakby pochodzili wprost z kart dzieł Fiodora Dostojewskiego. Za punkt wyjścia posłużyły wizerunki postaci znane z ekranizacji książek J.K. Rowling. Sztuczna inteligencja nadała im jednak bardziej poważny i zamyślony wygląd. Ich twarze są wynędzniałe i smutne.

Użytkownicy mediów społecznościowych zwracają uwagę, że Draco przypomina Ryana Goslinga z filmu „Drive”, Dumbledore wygląda niczym Aleksandr Sołżenicyn, który mógłby napisać „Archipelag Azkaban”, a Voldemort ma w sobie coś z wampira Petyra z filmu „Co robimy w ukryciu” Taikiego Waititiego, tyle że w nieco bardziej przerażającym wydaniu.

Midjourney to niezależne laboratorium badawcze rozwijające prace nad siecią neuronową zdolną do generowania obrazów na podstawie wprowadzonych komend. Bazując na zgromadzonych danych, na przykład dziełach literackich czy filmowych, algorytm przetwarza posiadane informacje i tworzy ilustracje, jakie chcielibyśmy zobaczyć.

Harry Potter

Harry Potter

Ron Weasley

Ron Weasley

Hermiona Granger

Hermiona Granger

Prof. Albus Dumbledore

Prof. Albus Dumbledore

Prof. Minerwa McGonagall

Prof. Minerwa McGonagall

Ron Weasley

Rubeus Hagrid

Severus Snape

Prof. Albus Dumbledore

Lord Voldemort

Draco Malfoy

Draco Malfoy

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: galeria