Robert Smith z The Cure jako bohater komiksów grozy? Tak mogłoby to wyglądać

8 stycznia 2016

Wszyscy, którzy zetknęli się z twórczością The Cure, przyznają zapewne, że gotycki wizerunek lidera zespołu, Roberta Smitha, idealnie pasowałby do komiksów grozy. Brazylijski artysta Butcher Billy postanowił przekonać się, jak muzyk sprawdziłby się w roli rysunkowego bohatera, i stworzył serię fikcyjnych okładek komiksów.

Prace Butchera Billy?ego stylizowane są na klasyczne komiksy grozy z cyklu „Opowieści z krypty” czy „Grobowiec Drakuli”, tyle że tytuły poszczególnych zeszytów zaczerpnięte zostały z piosenek The Cure. „A Forest”, „Pictures of You”, „Friday I?m In love” – jak się okazuje te i wiele innych utworów mogłyby być inspiracją dla naprawdę dziwnych i przerażających opowieści. Brazylijski rysownik lubi czerpać z licznych popkulturowych źródeł. Dlatego na okładkach z Robertem Smithem znajdziecie również filmowe tropy, których ? jak się przekonacie ? nie sposób było uniknąć.

To nie pierwszy raz, kiedy artysta przedstawił lidera The Cure w komiksowej formie. Wcześniej muzyk wraz z innymi ikonami postpunka odgrywał już rolę superbohatera ze stajni DC Comics.

robert-smith-komiksy-grozy-1

robert-smith-komiksy-grozy-2

robert-smith-komiksy-grozy-3

robert-smith-komiksy-grozy-4

robert-smith-komiksy-grozy-5

robert-smith-komiksy-grozy-6

robert-smith-komiksy-grozy-7

robert-smith-komiksy-grozy-8

robert-smith-komiksy-grozy-9

robert-smith-komiksy-grozy-10

Część z zamieszczonych tu prac możecie nabyć w formie koszulki lub wydruku na ścianę w sklepie artysty na Redbubble.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: galeria