banner ad

Przebieranki słynnych pisarzy

17 października 2013

Wielkimi krokami zbliża się Halloween. Jeśli wciąż nie macie pomysłu na kostium, jaki założycie na imprezę, mamy dla was kilka podpowiedzi. A właściwie nie my, lecz znani pisarze, którzy oderwawszy się od swego stanowiska pracy, lubią się czasem poprzebierać. Niektórzy czynią to na potrzeby okolicznościowych imprez, występu w filmie lub teatrze, są też jednak i tacy, którzy strojem manifestują swoje upodobania bądź też sympatię dla bohaterów literackich. Oto słynni pisarze w przebraniach:

Mark Twain z córką Suzy przebrani na potrzeby improwizowanego spektaklu za Hero i Leandra, tragicznych kochanków z mitologii greckiej.

Nastoletni Ray Bradbury (z lewej) i Forry Ackerman (z prawej) w strojach wymyślonych przez ich przyjaciela, późniejszego producenta filmowego Raya Harryhausena.

Ken Kesey na planie niedokończonego nigdy filmu dla dzieci „Atlantis Rising” (fot. de Wilde).

Oscar Wilde w greckim stroju narodowym.

Virginia Woolf (pierwsza z lewej) i jej przyjaciele przebrani za rzekomą delegację abisyńskich książąt. Na mistyfikację dała nabrać się brytyjska marynarka wojenna, która przywitała „gości” kompanią honorową i pozwoliła zwiedzić pancernik HMS „Dreadnought” (fot. Horace de Vere Cole).

Truman Capote przebrany za ducha teraźniejszych świąt Bożego Narodzenia z „Opowieści wigilijnej” Dickensa.

Stanisław Ignacy Witkiewicz (w środku) przebrany za kobietę w towarzystwie Hanki Hanickiej i Litwinowiczówny.

Ana?s Nin z przyjacielem podczas imprezy kostiumowej (fot. Ana?s Nin Trust).

Jeffrey Eugenides (drugi od lewej) jako Henry James, Junot Diaz (trzeci od lewej) jako Walter Barry i Jonathan Safran Foer (drugi od prawej) jako Ogden Codman Jr. podczas sesji fotograficznej Annie Leibovitz dla amerykańskiego Vogue inspirowanej życiem pisarki Edith Wharton.

Karol May przebrany za bohatera swoich książek, Old Shatterhanda.

Michał Witkowski przebrany za „Michaśkę” na okładce książki Agnieszki Drotkiewicz i Anny Dziewitt „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” (Twój Styl).

F. Scott Fitzgerald w damskim przebraniu na potrzeby sztuki wystawianej przez studencką trupę na na Uniwersytecie Princeton.

Chuck Palahniuk podczas pidżama party zorganizowanego dla czytelników.

Andrzej Pilipiuk przebrany za swojego najpopularniejszego bohatera, Jakuba Wędrowycza (fot. Fabryka Słów).

Clive Barker w stroju lekarza w filmie „Autostrada strachu”.

Sidonie-Gabrielle Colette w kostiumie kota na potrzeby pantomimy wystawianej w nocnym klubie.

Daniel Handler (aka Lemony Snicket) przebrany za wróżkę.

Harlan Ellison z bliżej niezidentyfikowanym wymionem wystającym z szyi na planie jednego z odcinków serialu „Mistrzowie science-fiction”.

Maya Angelou jako Miss Calypso.

Alexander McCall Smith i Irvine Welsh w szkockim kilcie.

Stephen King jako ksiądz na pogrzebie w adaptacji własnej powieści ?Smentarz dla zwierzaków? w reżyserii Mary?ego Lamberta

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: galeria