banner ad

Okładki książek inspirowane wszystkimi odcinkami 2. sezonu „Stranger Things”

14 listopada 2017


Jak wiadomo, bracia Duffer, tworząc „Stranger Things”, inspirowali się nie tylko klasyką kina, ale również literatury. Powieściową formułę wykorzystano też do przedstawienia całej historii ? serial nie składa się przecież z „odcinków”, lecz z „rozdziałów”, przynajmniej w nazewnictwie.

Brazylijski artysta Butcher Billy poszedł o krok dalej i pokazał, jak wyglądałoby „Stranger Things”, gdyby produkcję Netfliksa wydano jako serię książek zatytułowaną „Stranger Tales”. Dla każdego z odcinków przygotował osobną okładkę odwołującą się do fabuły, ale też inspirowaną grami wideo na Atari, ilustracjami z amerykańskiego magazynu komiksów grozy „Eerie” czy horrorami Daria Argento.

Czcionka użyta w nazwie serii nieprzypadkowo nawiązuje do powieści Stephena Kinga wydawanych w latach 80. w miękkich okładkach. Tym samym kierowali się bracia Duffer, poszukując kroju liter do czołówki swojego serialu. Butcher Billy ręcznie przerobił czcionki, nadając im unikatowy charakter. To samo liternictwo wykorzystał też w swoim innym projekcie, przedstawiając popularne piosenki o miłości z lat 70. i 80. w stylu książek Stephena Kinga.

Poniżej możecie zobaczyć książkowe okładki do wszystkich dziewięciu odcinków „Stranger Things”. Podobnie jak w przypadku wielu innych wzorów rysownika, grafiki te powinny być niebawem dostępne w formie plakatów i koszulek w sklepie artysty na RedBubble.com.

Butcher Billy przerobił również grafiki na kartridże z grami komputerowymi z lat 80. Oto one:

Artur Maszota

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: galeria