Biblioteki wykonane z klocków Lego

7 stycznia 2014

Wyobraźnia miłośników klocków Lego nie zna granic. Niektórzy przerabiają minifigurki na sławnych pisarzy, inni z kolei budują modele wzorowane na obiektach z kart ulubionych książek. W połowie minionego roku firma Lego wypuściła limitowaną figurkę bibliotekarki, uznaliśmy więc, że należałoby poszukać dla niej biblioteki. Efekty naszych poszukiwań możecie zobaczyć poniżej – oto makiety bibliotek wykonane z najsłynniejszych klocków na świecie (kliknij w obrazek, żeby powiększyć).

Makieta Biblioteki Publicznej w Sztokholmie (Szwecja) zbudowana przez doświadczonego w odtwarzaniu podobnych obiektów kolekcjonera Linusa Minkowsky’ego.

Replika Biblioteki Centralnej w St. Louis (USA) zbudowana z okazji obchodów setnej rocznicy powstania placówki przez grupę modelarzy Lego. Efekt końcowy uzyskano w 130 godzin przy wykorzystaniu 20 tysięcy klocków.

Model (przód i tył) biblioteki publicznej wykonany przez kolekcjonera i modelarza Johana van den Heuvela.

Projekt biblioteki wykonany przez amerykańskiego bibliotekarza i blogera Joego Hardenbrooka znanego w sieci jako „The Library Dude” (Biblioteczny Koleś).

Model Biblioteki Publicznej w Detroit (USA) zbudowany przez kolekcjonera Jima Garretta jako część cyklu, w ramach którego odtworzył 15 najważniejszych budynków miasta.

Wykonany w Hiszpanii projekt Biblioteki Modernistycznej, w której księgozbiorem opiekują się… droidy z „Gwiezdnych Wojen”.

Widok na Bibliotekę Publiczną w Charlevoix (USA). Projekt został wykonany przez Paula Vermeesha, który w ciągu półtora miesiąca zużył na ten cel ponad 5 tysięcy klocków.

Makieta Biblioteki Publicznej w Denver prezentowana na lokalnych wystawach na przełomie 2010 i 2011 roku.

Model biblioteki publicznej wykonany z klocków Lego wchodzących w skład zestawu 10184 Town Hall.

Biblioteka Publiczna w Stratford (Kanada) zbudowana przez jednego z pracowników z okazji przejścia na emeryturę dyrektora placówki.

Makieta nowo otwartego budynku Biblioteki Centralnej w San Diego (USA) wykonana przez dwóch 14-latków z 25 tysięcy klocków.

Projekt średniowiecznej biblioteki zbudowanej w ramach konkursu Colossal Castle Contest.

Tematy: , ,

Kategoria: galeria