banner ad

Zaskakujący powód rozwodu Bette Davis. Mąż twierdził, że aktorka… za dużo czyta

25 sierpnia 2021

Bette Davis, legenda amerykańskiego kina, znana z takich dzieł jak „W niewoli uczuć” czy „Wszystko o Ewie”, przyznawała, że swój sukces osiągnęła kosztem relacji osobistych. Była czterokrotnie zamężna, a trzykrotnie się rozwiodła. Zwłaszcza w jednym przypadku prasa podawała zaskakujący powód rozwodu. Otóż według zeznań męża aktorka miała… za dużo czytać.

W grudniu 1938 roku m.in. „New York Times” relacjonował zakończone po blisko siedmiu latach małżeństwo Bette Davis z muzykiem Harmonem O. Nelsonem. „Życie domowe z panią Nelson niewiele miało wspólnego z ową bliskością między mężem a żoną – ujawniło zeznanie pana Nelsona w Sądzie Najwyższym. Jak powiedział, zazwyczaj po prostu siedział, podczas gdy jego żona czytała, aż do 'zbytecznego stopnia'” – pisała gazeta.

Bette Davis (fot. Alexander Kahle/RKO Radio)

„Uważała, że ​​jej praca jest ważniejsza niż małżeństwo – zeznał pan Nelson. Upierała się przy czytaniu książek lub manuskryptów, nawet gdy on miał gości. To wszystko było bardzo irytujące” – dodano.

Aktorka wspominała w późniejszym życiu, że do rozwodu doprowadziły inne czynniki, w tym emocjonalny rozdźwięk między małżonkami i jej romans z Howardem Hughesem. Niemniej sam fakt, że Harmon O. Nelson narzekał w sądzie na czytanie, może wywołać u wielbicieli literatury rozbawienie.

Poniżej prezentujemy skan oryginalnego artykułu z „New York Timesa” z 1938 roku:

Artur Maszota

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: ciekawostki