Paula Hawkins pokazuje swój gabinet

19 stycznia 2017


Od kiedy wydała przebojowy kryminał „Dziewczyna z pociągu”, jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich pisarek. Za namową swego wydawcy, Penguin Books, Paula Hawkins pokazała czytelnikom gabinet, w którym pracuje nad książkami. Zobaczcie!

„Gabinet, w którym pracuję, mam na parterze swojego domu. Nie potrafię pisać w kawiarniach czy bibliotekach, lubię być w domu, gdzie nic nie rozprasza uwagi. Nie słucham muzyki ? właściwie jestem bardzo zrzędliwa, jeśli chodzi o wszelkie hałasy” ? wyjaśnia autorka. „Mieszkam na dość spokojnej ulicy, więc zazwyczaj nie mam z tym problemów. Pracuję plecami do okna, aby zminimalizować czas spędzony na myśleniu o niebieskich migdałach i szpiegowaniu sąsiadów”.

Na ścianie naprzeciwko biurka wiszą karteczki samoprzylepne, na których Hawkins wypisuje szczegóły fabuły powstającej książki. „Bardzo mi to pomaga, gdy mogę spojrzeć w górę i zobaczyć, gdzie akurat jestem. Czasem wieszam sobie wiersze lub cytaty, lub zdjęcia, które uznaję za inspirujące” ? wyjawia pisarka. „Na ścianie za mną wisi kalendarz, który pokazuje mi, gdzie powinnam być i co powinnam zrobić w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

W gabinecie, jak sama Hawkins przyznaje, panuje bałagan, ponieważ służy on też jako jej siłownia. Stoi tam bieżnia i leżą hantle. Nie brak również książek. „Mam dwie duże półki, gdzie trzymam książki, które są jeszcze do przeczytania, lub takie, po które muszę częściej sięgać. Mam też półki z moimi własnymi wydaniami zagranicznymi” ? dodaje autorka.

Kliknij w zdjęcia, jeśli chcesz obejrzeć je w powiększeniu.

Artur Maszota

Tematy: , , ,

Kategoria: ciekawostki