banner ad

„Warszawa – Grabiny 6:12” na podstawie Nahacza w warszawskiej Imce

5 kwietnia 2012

W piątek w warszawskim Teatrze Imka odbędzie się premiera spektaklu „Warszawa – Grabiny 6:12” opartego na powieści Mirosława Nahacza „Bocian i Lola”.

?Warszawa-Grabiny 6:12? w adaptacji Magdaleny Fertacz to narkotyczna podróż przez Warszawę. Podróż zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i w jej czasie. To fragmentaryczna i psychodeliczna wędrówka Bohatera – alter ego zmarłego tragicznie autora z grupą przyjaciół, emigrantów z odległej wsi, którzy z różnych względów próbują żyć w wielkim mieście. Żyją w mieście, które jest ziemią obiecaną, rajem i piekłem zarazem, miejscem, gdzie doświadcza się intensywnego i gorącego życia, ale które może stać się również przestrzenią samotności i wyobcowania, miastem, które sporo obiecuje, ale wymaga twardej skóry. Żyją w Warszawie, ?tym Radomiu Europy?, w ?schizolskim kalejdoskopie?, gdzie miesza się fascynująca dynamiczna teraźniejszość z tragiczną historią, gdzie każdy jest emigrantem. Przez miasto, jego nocne kluby, dworce, stadion, Powstanie Warszawskie prowadzi bohaterów Bocian – warszawski diler, dj, mistrz ceremonii. Bocian odsłania przed bohaterami uroki miasta, kusi i zdradza. Zadaje miejską grę ? kto przegra odpada na zawsze.

Pierwowzór literacki spektaklu, ?Bocian i Lola? to trzecia z kolei i ostatnia wydana za życia powieść tragicznie zmarłego przed prawie pięcioma laty Mirosława Nahacza.

W spektaklu w reżyserii Piotra Ratajczaka zagrają Wojciech Brzeziński, Maria Dejmek, Rafał Fudalej, Jakub Kotyński, Szymon Nowak, Agnieszka Przepiórka i Mateusz Rusin.

Premiera produkcji odbędzie się w Wielki Piątek, 6 kwietnia, o godzinie 19.00. Kolejne spektakle zaplanowane są na 22, 23 i 24 kwietnia. Po informacje na temat biletów warto zajrzeć na stronę teatru. Wszelkie aktualności odnośnie spektaklu, zdjęcia z prób oraz konkursy z nagrodami znaleźć można na oficjalnym fanpage’u spektaklu na Facebooku.

Projekt plakatu przedstawienia: Paweł Miszewski / Teatr IMKA.

Tematy: , , , ,

Kategoria: teatr