banner ad

Teatr Wielki w Poznaniu wystawi operę na podstawie „Mikołajka”

5 czerwca 2015

opera-mikolajek
Mikołajek ? bohater serii książek René Goscinny?ego i Jeana-Jacquesa Sempégo – pojawi się na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. Kameralną operę dla dzieci w jednym akcie będziemy mogli obejrzeć już w najbliższy weekend, 6 i 7 czerwca.

Mikołajka nie sposób nie lubić, choć każda jego przygoda kończy się awanturą, płaczem, bójką z kolegami, zdemolowaniem całego pokoju lub wszystkim naraz. A to Mikołajek zgubi kredkę, której nie zgubił, to zaniemówi na urodzinach koleżanki, na której chciał wywrzeć jak najlepsze wrażenie, to znów narobi komuś wstydu, choć przecież nie chciał. Tym razem jego perypetie zdecydowano się opowiedzieć w formie muzycznej ? w ujęciu Radosława Matei i innych chłopaków, czyli poznańskiego zespołu Stand-by Orchestra. To wyjątkowo sympatyczna i przyjacielska orkiestra, podobnie jak Mikołajek, który jest dzieckiem wrażliwym i bardzo kocha swoich rodziców. Tak bardzo, że gdy dostał pracę do domu, to się od razu zmartwił: bo kiedy tata wraca z biura, to jest zmęczony i nie ma ochoty na robienie zadań z arytmetyki.

Spektakl jest projektem studenckim – obsadę tworzą studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Za reżyserię odpowiada Radosław Mateja. Libretto na podstawie tłumaczenia Barbary Grzegorzewskiej, Elżbiety Staniszkis i Toli Markuszewicz napisała Magdalena Lubocka.

Operę zatytułowaną „Mikołajek i inne chłopaki” będzie można zobaczyć 06.06.2015 o godz. 18.00 (premiera) oraz 07.06.2015 o godz. 12.00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z prób do opery „Mikołajek i inne chłopaki”:

autorka plakatu: Magdalena Tomkowiak

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: teatr