Teatr Muzyczny w Gdyni zrealizuje musical na podstawie „Wiedźmina”!

22 maja 2015

musical-wiedzmin-teatr-muz
Teatr Muzyczny w Gdyni prowadzi rozmowy z Andrzejem Sapkowskim na temat realizacji musicalu na podstawie „Wiedźmina”. Premiera sztuki zaplanowana jest na wrzesień 2017 roku.

Reżyserem i scenarzystą spektaklu będzie Wojciech Kościelniak, autor adaptacji i reżyser musicali „Lalka”, „Chłopi” i „Zły”. Jak przyznał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, udało się już uzyskać wstępną zgodę twórcy sagi.

Teatr Muzyczny w Gdyni inauguruje kolejne sezony artystyczne musicalami na podstawie cenionych dzieł literackich. We wrześniu 2015 roku widzowie będą mogli zobaczyć prapremierę „Złego” na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda. W roku następnym sezon otworzy „Dzwonnik z Notre Dame” Victora Hugo. Planując działania na rok 2017, brano pod uwagę dwa tytuły: „Wojnę i pokój” lub „Wiedźmina”. Ostatecznie zdecydowano się na sagę Sapkowskiego, bo to tekst nośny fabularnie, posiadający wyrazistego bohatera, zapewniający role dla całego zespołu Teatru Muzycznego, a na dodatek wnoszący coś nowego, czego w teatrze dotąd nie robiono.

„Wiedźmin” Teatru Muzycznego będzie pierwszą musicalową adaptacją tej bestsellerowej polskiej sagi fantasy. Wiadomość o planowanej adaptacji scenicznej zbiegła się z międzynarodową premierą nowej gry „Wiedźmin 3: Dziki gon”, która zadebiutowała na rynku 19 maja. Na grę złożono ponad milion przedpremierowych zamówień.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: teatr